Новітні тенденції у розвитку англомовних літератур

Тип: На вибір студента

Кафедра: світової літератури

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
93Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
916Іна-51М, Іна-52М

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
916Іна-51М
Іна-52М

Опис курсу

Сучасність як доба: актуальні проблеми літературознавства у вивченні англомовних літератур. Англомовні літератури і культури світу: літературні тексти та культурні контексти. Постмодернізм і мультикультуралізм. Антропологічний поворот початку ХХІ століття в художній літературі та літературознавстві.

Британський університетський роман останніх десятиліть ХХ століття. Культурологічний та історико-літературний аспекти сучасного університетського роману в британській літературі. Університетський роман і академічне літературознавство. University (or campus) novel у творчості Д. Лоджа.

Британський постмодерністський біографічний роман кінця ХХ – початку ХХІ століть.  Теоретичні аспекти вивчення біографічного письма: поняття «художня біографія», «біографічний роман». Особливості розвитку біографічних жанрів у літературі постмодернізму. «Папуга Флобера» Дж. Барнса: металітературні модифікації біографічного роману. Трансформації біографічного роману в творчості П. Акройда

Історичний дискурс у британському романі зламу ХХ-ХХІ століть. Репрезентація історії в художній літературі: поняття «фікційна історія» та «історіографічний роман». Постмодерна рецепція історії в романах Малколма Бредбері і Грема Свіфта.

 Мультикультурні аспекти сучасної британської та американської літератури. Мультикультуралізм у літературі Великої Британії та США. Постколоніальний роман в контексті мультикультурного дискурсу. Художня картина світу в романах С. Рушді. Проблеми культурної ідентичності в творчості американської письменниці китайського походження Емі Тан.

Ідеї постгуманізму в сучасній англофонній літературі.

Еволюція антиутопічного письма в творчості канадської письменниці М. Етвуд («Розповідь служниці»). Роман британського письменника Кадзуо Ішігуро «Не відпускай мене» як метафора людського життя.

Англомовний гіпертекстуальний роман. Культорологічні аспекти розвитку гіпертекстуальної художньої літератури. Поняття «гіпертекст» і «дигітальна література». Особливості гіпертекстуального літературознавства. Поетика роману М. Джойса «Опівдні. Історія».  Проблеми сюжетної організації гіпертекстуального твору на прикладі «Сад перемоги» С. Моултропа.

 

Результати навчання:

  • знати: найвпливовіші літературні явища другої половини ХХ – початку ХХІ століття в літературі Великої Британії,  мати уявлення про наукові дослідження сучасного літературного процесу у світовому літературознавстві;
  • вміти: застосовувати сучасні літературознавчі підходи до аналізу британської літератури останніх десятиліть.