Конкурс “Учитель року – 2025” як привід сказати “дякую” вчителям та учням

08.12.2024 | 17:37

04 грудня 2024 року завершився І тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2025” в номінації “Зарубіжна література”.

Конкурс відбувався двома етапами. В першому, відбірковому, етапі взяли участь 14 вчительок зі Львова і Львівщини. Відповідно до нормативних вимог були проведені два конкурсних випробування (у віддаленому форматі): “Тестування” (для діагностики професійної компетентності)” та “Аналіз поетичного твору” (для визначення літературознавчих і методичних навичок та вмінь, зокрема, аналізу й інтерпретації поетичного твору, формулювання завдань і надання рекомендацій учням щодо здійснення аналізу та інтерпретації поетичного твору, а також – як рефлексія на потреби часу – вміння коригувати помилки у згенерованому ШІ аналізі поетичного твору). 12 учасниць засвідчили відповідний рівень підготовки й були рекомендовані для участі на фінальному етапі конкурсу.

02-04 грудня 2024 року тривав фінальний етап конкурсу. Так, 02 грудня відбулися два конкурсних випробування: “Майстерка” – конкурсантки показали вміння реалізувати власну педагогічну ідею (технології, методи, прийоми роботи) відповідно до специфіки навчальних тем і вікових особливостей учнів, та “Методичний експромт” – учительки показали власне бачення проблематики патріотичного виховання у школі й можливі прийоми роботи з літературно-художнім твором із метою формування патріотизму і громадянської стійкості засобами навчального предмета “Зарубіжна література”. За підсумками проведення першого дня ІІ (фінального) етапу журі конкурсу визначило 5 учасниць. Перший день фінального етапу відбувався у приміщеннях ЛОІППО, де була створена максимально сприятлива й конструктивна атмосфера, надані потрібні засоби і ресурси, забезпечний позитивний психологічний та емоційний мікроклімат. Конкурсанткам були надані всі необхідні для підготовки матеріали.

Другий день фінального етапу відбувся 04 грудня 2024 року на базі Львівської правничої гімназії. Для конкурсного випробування “Урок” п’ять учасниць жеребкуванням обрали тему уроку і відповідний клас. На завершальному етапі вчителі мали можливість працювати з учнями 8-9 класів і втілити своє бачення однієї з двох тем: “В. Гюго “Собор Паризької Богоматері” (проблематика, система образів, символіка твору)” та “Е. Сігал “Історія одного кохання” (проблематика, система образів, символіка твору)”. Всі учасниці конкурсу працювали в незнайомих для них класах у цілком новому для себе закладі освіти. Саме цей етап показав фахову майстерність, педагогічний хист і велике бажання колег співдіяти зі школярами, знаходити індивідуальний підхід до кожного учня та всього класу, дуже швидко реагувати на навчальні ситуації і знаходити оптимальні рішення. Львівська правнича гімназія гостинно зустріла конкурсанток та членів журі у своїх стінах, надала всі умови й можливості для виконання конкурсного завдання.

За результатами проведення конкурсних випробувань другого дня ІІ (фінального) етапу журі визначило одну переможницю і чотирьох лауреаток:

Перше місце – Концева Вікторія Володимирівна (Львівська ЗОШ І-ІІ ступеня, ТОВ «Школа вільних та небайдужих»);

Друге місце – Мартинович Людмила Миколаївна (Червоноградський ліцей Червоноградської міської ради Львівської обл.);

Третє місце – Лекар Тетяна Юріївна (ліцей № 81 імені П. Сагайдачного Львівської міської ради Львівської обл.);

Четверте місце поділили між собою Баран Надія Степанівна (Немирівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Яворівської міської ради) та Гринишин Лілія Михайлівна (Тростянецький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Тростянецької сільської ради  Стрийського р-ну).

Конкурс “Учитель року” в номінації “Зарубіжна література” засвідчив продовження традиції позитивної та ефективної співпраці школи, методичної інституції й Університету. Багаторічна творча співпраця кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка (завідувач кафедри – проф. Л. В. Мацевко-Бекерська) та кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагоігчної освіти (завідувач кафедри – доц. А.-М. Богосвятська) здійснюється в численних спільних проєктах, наукових, науково-методичних, методичних семінарах, в організації і проведенні літніх шкіл для освітян, у читанні спільних лекцій, а також у роботі над підручниками для учнів закладів середньої освіти та навчально-методичних комплексів для вчителів шкіл. Важливим чинником успішної співпраці є висока мотивація учителів-філологів, настанова на виконання важливих завдань навчання і виховання сучасного школяра, позитивний полілог усіх учасників цього процесу, зокрема, заступника директора ЛОІППО з науково-педагогічної роботи Н. Пастушенко, старшого викладача кафедри гуманітарної освіти Л. Ковальової. Слід акцентувати, що в ході цьогрічного конкурсу (вже традиційно) були створені всі необхідні умови для ефективної роботи як учителів-учасників, так і членів журі.

Кафедра світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка приєднується до щирої вдячності всім учасницям конкурсу, членам журі, керівництву ЛОІППО та Львівської правничої гімназії за добру співпрацю, досвід і фахове спілкування, а також до побажань переможниці обласного етапу Вікторії Концевій: успіхів у наступному, четвертому, етапі Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2025” у номінації “Зарубіжна література”.

Див. також: https://loippo.lviv.ua