Лекція професора Інституту романських мов Вроцлавського університету пана Вітольда Ухерика

04.05.2021 | 09:32

У четвер 29 квітня студенти і викладачі кафедри французької філології мали чудову нагоду взяти участь у онлайн-лекції “La rhétorique du discours scientifique” (Риторика наукового дискурсу) професора Інституту романських мов Вроцлавського університету – пана Вітольда Ухерика. Французький та польський філолог, доктор гуманітарних наук, спеціаліст у галузі контрастивної лінгвістики, автор понад 40 наукових праць та 2 книг, поділився своїм досвідом та знаннями зі студентами напередодні захисту їх лінгвістичних курсових робіт. Студенти та викладачі мали змогу ознайомитися з особливостями наукового стилю тексів французькою мовою. Контрастивне дослідження наукових стилів англійською, німецькою та польською мовами викликало особливе зацікавлення аудиторії, а такі важливі питання як демократизація наукової риторики, присутність метафор у французькому науковому письмовому стилі, проблема синонімічності термінів “наукове’’ та “академічне’’ мовлення, а також відповідальність автора і читача у наукових дослідженнях викликали жваву і цікаву дискусію.
Висловлюємо подяку нашому лекторові і сподіваємося, що співпраця між двома університетами буде і надалі такою ж плідною.