Продуктивне літнє стажування викладачів французької філології

24.07.2024 | 19:35

Липень повниться спекотними днями, буянням квітів, літніми грозами і щебетом пташок та всіма іншими необхідними атрибутами відпусток. Але викладачі нашої кафедри користаються відпусткою не лише для відпочинку, а й для написання наукових статей, розробки нових цікавих курсів і, звичайно, для підвищення своєї кваліфікації. Викладачі нашої кафедри – завідувачка кафедри, доц. Зоряна Піскозуб, доц. Ярина Стецько, доц. Наталя Демчук, ас. Наталя Миколаєвич-Джуман повернулися з трьохтижневого стажування у Франції, сповнені новими ідеями та задумами. Програма стажування була дуже цікавою та багатогранною і стосувалася всіх аспектів викладацької діяльності: сучасні проблеми французького суспільства, інноваційні елементи у викладанні французької мови, роль автоматичного перекладу у вивченні іноземних мов, штучний інтелект як один із засобів вивчення французької мови та засіб інтеракції із студентами, французька мова (військовий аспект) та багато інших. Окремої уваги заслуговують лекції про культурну спадщину міста Нансі та Лотарингії.
Висловлюємо слова подяки Посольству Франції в Україні Ambassade de France en Ukraine та Французькому інституту в Україні ( Institut français d’Ukraine) в особі пана Olivier Jacquot та пані Héloïse Marmouset-de la Taille, аташе з питань університетської та наукової співпраці Міністерства закордонних справ за чудову організацію та супровід стажування, Лотарингзькому університету (Université de Lorraine) , Nathalie Fick, директорці відділу міжнародних відносин університету за чудовий прийом і гарні авдиторії, Nancy Ismail та Alexandra Liski за чітко продуману та насичену програму стажування.
Дякуємо також всім нашим викладачам – Alexandra Liski, Catherine Aslanov, Marion Itan, Eliette Psilakis-Guichard, Patricia Aromatario,Guillaume Nassau та всій команді за цікаві лекції та за особливо теплу, гостинну та доброзичливу атмосферу на заняттях, що дало нам можливість набратися нових знань та з новими силами та задумами невдовзі розпочати новий навчальний рік. І звичайно, подяка нашим колегам з різних куточків України за відчуття єдиної команди, незважаючи на те, що наc було 20!
Це лише маленька часточка наших вражень, то ж далі буде….