Шекспірівські дні у Львові 2020

24.04.2020 | 13:02

23 квітня 2020 року  Літературознавчий семінар «Простір літератури» кафедри світової літератури під керівництвом професора Бандровської Ольги Трохимівни провів наукове онлайн-засідання на тему “Шекспір і буремні часи”. В семінарі взяли участь представники кафедри світової літератури, колеги з кафедри англійської філології, запрошені гості з Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Запорізького національного університету та студенти факультету іноземних мов.

Організаторами семінару виступили:

Бандровська Ольга Трохимівна, д.ф.н., професор кафедри світової літератури

Діана Миколаївна Мельник, к.ф.н, доцент кафедри світової літератури

Гості:

Наталія Миколаївна Торкут, д.ф.н., професор Запорізького національного університету, академік академії педагогічних наук України, директор Українського міжуніверситетського шекспірівського центру;

Богдан Валентинович Стороха, к.ф.н., доцент, завідувач кафедри англійської та німецької філології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

До обговорення пропонувалися такі питання:

1. Епідемії в історії та мистецтві Західної Європи доби Середньовіччя і Відродження.
  2. Англія часів Шекспіра
  3. Мотиви чуми в творчості Вільяма Шекспіра

З вступним словом виступила пофесор Бандровська Ольга Трохимівна, зголосивши тему та акутальність семінару.

Проблематику цьогорічного семінару підказало життя. Теперішня пандемія – це екзистенційний виклик для людства. В ситуації випробування людина шукає відповіді на найсуттєвіші питання власного життя, і знання є першим кроком до подолання внутрішньої кризи та надії. Тому ми звертаємось до історії.

In the dark times

Will there also be singing?

Yes, there will also be singing.

About the dark times.

Bertolt Brecht, Svendborg Poems,1939

Доповіді виголосили:

Мельник Діана Миколаївна “Танець смерті в німецькомовному культурному просторі Середньовіччя та Відродження”

Бандровська Ольга Трохимівна “Англія часів Вільяма Шекспіра”,  “Тема чуми в творчості Вільяма Шекспіра”

Торкут Наталія Миколаївна “Медицина в ренесансній Англії”

З коментарем з приводу епігафу семінару виступив Богдан Валентинвич Строха, нагалосивши на