Співпраця Науково-методичного центру дослідження та викладання літератури і Центру українсько-європейського наукового співробітництва триває

07.06.2026 | 19:42

 З 27 квітня по 07 червня 2026 року тривало Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації “Маркери стійкості й оптимізму в метамодерному горизонті літературної освіти”, організоване і проведене у співпраці Науково-методичного центру дослідження та викладання літератури кафедри світової літератури факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка і Центру українсько-європейського наукового співробітництва. Учасниками Всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації були науково-педагогічні співробітники закладів вищої освіти, наукові співробітники наукових установ, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, докторанти, аспіранти – філологи, які зацікавлені метамодернізмом у літературі та літературознавстві.

Зміст професійної програми був розроблений з урахуванням новітніх науково-обґрунтованих підходів до організації навчання дорослих, досягнень психолого-педагогічних, соціальних і поведінкових наук та спрямована на розвиток і вдосконалення психолого-педагогічної, комунікативної, інформаційно-комунікаційної компетентностей, а також практичних умінь та навичок інтерактивної взаємодії і професійно-особистісного розвитку для підвищення ефективності професійного спілкування та здійснення педагогічної діяльності. Водночас увага була зосереджена на деяких тенденціях формування новітнього гуманітарного дискурсу, передусім у царині літературознавства.

З вітальним словом до учасників звернувся Віхляєв Михайло Юрійович, доктор юридичних наук, професор, директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

У межах Всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації були прочитані лекції (в дистанційному форматі на платформі Zoom), які представили Мацевко-Бекерська Лідія Василівна, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, керівник Науково-методичного центру дослідження та викладання літератури Львівського національного університету імені Івана Франка; Бораковський Любомир Адамович, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Львівського національного університету імені Івана Франка, декан факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка; Кохан Роксоляна Андріївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Львівського національного університету імені Івана Франка.

У ході лекцій відбувалися активні дискусії, обмін враженнями й міркуваннями про запропоновані теми та бачення актуальних для новітнього літературознавства дослідницьких проблем.

За матеріалами Всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації укладений збірник тез.

Усі лекції за програмою наукового стажування відбулися на високому академічному рівні та в належному технічному забезпеченні, чим завдячуємо праці Анастасії Дьяченко.

Детальніше:

https://cuesc.org.ua/startuvalo-naukovo-pedagogichne-pidvishhennya-kvalifikatsiyi-markeri-stijkosti-j-optimizmu-v-metamodernomu-gorizonti-literaturnoyi-osviti/

https://cuesc.org.ua/formuvannya-soft-skills-cherez-poetichni-tvori-stalo-temoyu-drugoyi-lektsiyi-pidvishhennya-kvalifikatsiyi-z-filologiyi/

https://cuesc.org.ua/zavershilosya-naukovo-pedagogichne-pidvishhennya-kvalifikatsiyi-markeri-stijkosti-j-optimizmu-v-metamodernomu-gorizonti-literaturnoyi-osviti/

Л. Мацевко-Бекерська