Міжнародна наукова конференція «Лінгволітературознавчі студії: інтерфілологічний аспект»

27.08.2024 | 21:43

Кафедра німецької філології запрошує:

21–22 листопада 2024 року

Вельмишановні колеги!

Кафедра німецької філології запрошує до участі в Міжнародній науковій конференції «Лінгволітературознавчі студії: інтерфілологічний аспект», яка відбудеться 21–22 листопада 2024 року.

Форма проведення конференції: дистанційна.

Наукова тематика конференції

Сучасна філологія помітно спрямована на тісний міжгалузевий діалог, а передусім на інтенсифікацію предметної комунікації і зближення дослідницьких підходів лінгвістики та літературознавства. Інтер- і транснаукова кооперація поряд з інтердисциплінарністю належать до визначних тенденцій сучасних досліджень. Перехідні сфери, які при цьому виникають, демонструють не тільки продуктивний, хоч подеколи і складний та суперечливий, діалог між окремими галузями філологічного знання, вони також сприяють налагодженню контактів між окремими філологічними дисциплінами, наприклад, германістикою, романістикою, славістикою і т. ін. у широкому культурологічному контексті. Сюди належить і розгляд літератури та мови у сучасній медійній культурі. Така інтерфілологічна перспектива, орієнтована на досвід взаємообміну, зіставлення, трансформації, уможливлює новий погляд на «літературний текст», «літературну мову», «мову в літературі», «медійність мови і літератури», «процес смислотворення», «тип тексту / жанр», «мовну поетику».

Наукові напрямки конференції

— Поетика і лінгвістика;

— Текст і текстуальність між лінгвістикою і літературознавством;

— Мова художньої літератури і мова у художній літературі;

— Інтермедіальність мови і літератури;

— Межові явища в інтерфілологічному контексті;

— Трансверсальний вимір філологічного дослідження: германістика, романістика, славістика;

— Інтеркультуральність і переклад.

Робочі мови конференції: українська, німецька.

Співорганізатори конференції:

Львівський національний університет імені Івана Франка

Факультет іноземних мов

Кафедра німецької філології

Платформа інтермедіальних досліджень

У регламенті роботи конференції заплановано пленарне та секційні засідання, а також аспірантський колоквіум і заключну дискусію за темою конференції.

Теми доповідей і короткі анотації (до 700 символів) просимо надсилати проф. Маценці Світлані Павлівні на адресу: svitlana.macenka@t-online.de (svitlana.macenka@lnu.edu.ua)

Реченець подання заявок: до 7 вересня 2024 року.