Дата проведення: 30.11.2009

Міжнародний науковий семінар іспаністів “Іспанія – Східна Європа: географічна віддаленість і культурна близькість”. Організаторами семінару виступили кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету і кафедра французької філології факультету іноземних мов Львівського університету.

Метою семінару було розвинути дослідження відносин між Іспанією та східноєвропейськими народами, зважаючи не лише на прямі контакти, але й взаємні уявлення, стереотипи та міфи, які нагромадилися впродовж тривалого історичного періоду. Тематика семінару передбачала широке коло історичних, культурологічних, політичних і лінгвістичних проблем, які відображають багатогранність і неоднозначність взаємовідносин Іспанії та країн Східної Європи. Тому до участі в роботі семінару було запрошено істориків, філологів, культурологів, політологів та представників інших гуманітарних наук, які володіють іспанською (кастильською) мовою та цікавляться історією й культурою Іспанії. У роботі семінару взяли участь 28 дослідників, що представляли наукові інституції України, Польщі й Іспанії та були об’єднані в трьох секціях: “Історичні контакти”, “Культурний діалог” і “Лінгвістичні студії”. Учасники семінару, що представляли свої доповіді в секції лінгвістичних студій зосередилися, як правило, на компаративному аналізі функціонування іспанської та української мови. Тут свої доповіді виголосили кандидат філологічних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Галина Верба та аспірантка того ж університету Іванна Скоропад, асистент Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі Лілія Омельченко, асистент Донецького державного університету управління Олена Сташко та асистенти Львівського національного університету імені Івана Франка Христина Лесько, Олена Молодоженя й Іванна Хомицька.