ШЕКСПІРІВСЬКІ ДНІ У ЛЬВОВІ 2020

Дата проведення: 30.11.2019 о 15:00 год. в ZOOM conference

ШЕКСПІРІВСЬКІ ДНІ У ЛЬВОВІ 2020
23 квітня 2020 року, 15.00
Літературознавчий семінар «Простір літератури» кафедри світової літератури запрошує студентів та викладачів ЛНУ імені Івана Франка до участі в науковому онлайн-засіданні на тему:
«ШЕКСПІР і БУРЕМНІ ЧАСИ».

Проблематику цьогорічного семінару підказало життя. Теперішня пандемія – це екзистенційний виклик для людства. В ситуації випробування людина шукає відповіді на найсуттєвіші питання власного життя, і знання є першим кроком до подолання внутрішньої кризи та надії. Тому ми звертаємось до історії.
Що таке пандемія англійці дізнались ще у далекі 1348-9 роки, коли чума, відома як «Чорна смерть», забрала життя від 25 – до 60 % жителів Британських островів. В шекспірівські часи в континентальній Європі та Англії також періодично спалахували епідемії чуми. В липні 1564 року, через три місяці після народження Шекспіра від чуми загинуло до чверті населення Стретфорда-на-Ейвоні, рідного міста великого Барда. Хвороба спустошувала Лондон в 1578-9, 1582, 1592-3 і 1603 роках. Театри закривалися, культурне життя припинялося. В багатьох п’єсах – «Ромео і Джульєтта», «Король Лір», «Тімон Афінський», «Буря» – Шекспір згадує чуму.
Одночасно, Англія в той час знаходилась у центрі цивілізаційних процесів і змін. Відчуття нового призначення породжувало в англійців, як пише Ентоні Берджес в книзі «Вільям Шекспір», «безмежний ентузіазм, енергію і любов до життя, не знані ними в попередні часи … а також прагнення створити літературу, яка могла б конкурувати з сучасною італійською, чи навіть наблизитись до давньоримської літератури».
Отож, працюємо, навчаємось, думаємо!

In the dark times
Will there also be singing?
Yes, there will also be singing.
About the dark times.
Bertolt Brecht, Svendborg Poems,1939)

Засідання відбудеться на платформі Zoom.
За Інтернет-адресою засідання просимо звертатись: olga.bandrovska@gmail.com
Запрошуємо всіх бажаючих до участі і виступів!

Організатори семінару: проф. Ольга Бандровська
доц. Діана Мельник