04.12.2021 | 10:57

Міжнародний науковий семінар

«Сучасні методи й методики філологічних досліджень»

для здобувачів третього рівня вищої освіти (доктор філософії)

за спеціальністю 035 Філологія

03 грудня 2021 року відбулося засідання міжнародного наукового семінару для аспірантів-філологів Львівського національного університету мені Івана Франка, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Хоккайдо Університету (Японія). Організатори семінару – кафедра світової літератури Львівського національного університету імені І. Франка (завідувач кафедри професор Лідія Мацевко-Бекерська) і кафедра світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (завідувач кафедри професор Ольга Ніколенко).

Із вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри світової літератури  професор Лідія Мацевко-Бекерська, яка розповіла про тривалу співпрацю кафедри світової літератури Львівського національного університету імені імені І. Франка і кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в межах підписаної угоди (дію продовжено в 2021 р.) про співробітництво в галузі науки і освіти, що передбачає, зокрема, апробацію дисертаційних досліджень.

Завідувач кафедри світової літератури  професор Ольга Ніколенко висловила вдячність за плідні творчі стосунки між кафедрами обох університетів, а також представила наукові взаємини кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Slavic-Eurasian Research Center (Хоккайдо Університет, Японія), між якими 2019 року було укладено угоду про співпрацю.

У семінарі взяли участь викладачі й аспіранти Львівського національного університету імені І. Франка – професор Ольга Бандровська, доценти Ярема Кравець, Ірина Сенчук, Діана Мельник, Софія Варецька, Ольга Маєвська, асистент Наталія Коминська, аспіранти Ярина Опрісник, Василина Хома, Катерина Ніколенко та викладачі й аспіранти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – Олена Пітерська, Марина Дерій, а також аспірант Masayuki Uemura із Хоккайдо Університету (м. Саппоро, Японія).

Під час семінару були виголошені та обговорені доповіді аспірантів.   Ярина Опрісник (науковий керівник – доцент Ірина Сенчук, Львівського національного університету імені І. Франка) представила ґрунтовну доповідь на тему «Аудіо-візуальність образотворення в романах Кадзуо Ішіґуро», в якій проаналізувала візуальні метафори, виразні деталі, панорамне зображення, фокус авторської точки зору та інші складники індивідуального стилю японського митця, лауреата Нобелівської премії.

Masayuki Uemura (науковий керівник – Dr. Daisuke Adachi, Slavic-Eurasian Research Center, Хоккайдо Університет, Японія) виголосив доповідь на тему «Образ козацтва в художній літературі на прикладі творів І. Котляревського і М.Гоголя». Він зробив цікаві типологічні зіставлення «Енеїди» і «Тараса Бульби» в аспектах героїзації минулого, образотворення, полемічності, карнавальності, гротеску, сміхової народної культури та ін.

В обговоренні доповідей аспірантів виступили професор Ольга Бандровська, професор Лідія Мацевко-Бекерська, професор Ольга Ніколенко, доцент Ярема Кравець, доцент Діана Мельник, аспірант Марина Дерій та ін.

У ході засідання семінару відбувся плідний діалог між науковцями різних країн та університетів, у результаті чого були представлені український погляд на творчість японського письменника К. Ішіґуро  і японський погляд на творчість українських письменників І. Котляревського і М. Гоголя. Досвід міжкультурної наукової комунікації дав поштовх молодим дослідникам до подальших студій.

Засідання наукового семінару для аспірантів-філологів, організовані Львівським національним університетом імені І. Франка та Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка за участі здобувачів і викладачів Хоккайдо Університету (Японія), будуть продовжені у весняному семестрі 2022 року.