08.12.2021 | 17:11

Міжнародний семінар «Перспективи світової літератури та компаративних культурологічних студій»

07 грудня 2021 р. відбулося чергове засідання міжнародного наукового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies», робота якого запланована на  грудень 2021 р. – січень 2022 р.

У засіданнях семінару беруть участь викладачі (професор Susumu Nonaka, професор Ольга Ніколенко, професор Лідія Мацевко-Бекерська), близько 30 студентів, магістрантів і аспірантів Сайтама Університету (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Організатори наукових семінарів «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies» – декан гуманітарного факультету, професор Susumu Nonaka (Сайтама Університет, Японія) і завідувач кафедри світової літератури професорка Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В. Г. Короленка).

7 грудня 2021 р. почесні професори Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Susumu Nonaka і Ольга Ніколенко прочитали для японських і українських здобувачів освіти публічні лекції англійською мовою.

Декан гуманітарного факультету Сайтама Університету, професор SusumuNonaka розповів про мемуари ЕрвінаНаґі, що відображають його зв’язки з Японією і водночас гортають трагічні сторінки життя суспільства ХХ століття. У лекції професора SusumuNonaka були порушені проблеми пам’яті, національної ідентичності, переосмислення історичного досвіду крізь призму долі окремої людини та її сім’ї.

Завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професор Ольга Ніколенко у своїй лекції, присвяченій творчості Оскара Вайлда, висвітлила проблеми зовнішньої та внутрішньої краси, вплив японського мистецтва на формування естетизму письменника, а також співвідношення краси й моралі в його казках і романі «Портрет Доріана Ґрея».

Доповіді професорів викликали жвавий інтерес у студентів і аспірантів, спонукали їх до обміну думками та дискусії.

Завідувач кафедри світової літератури професор Львівського національного університету імені Івана Франка Лідія Мацевко-Бекерська підвела підсумки обговорення, акцентувала на тому, що творчість двох авторів – Ервіна Наґі та Оскара Вайлда – зосереджена на складних і неоднозначних проблемах осмислення дійсності у літературі як своєрідному дзеркалі, а також відзначила необхідність подальшого дослідження історичного й естетичного досвіду різних країн у компаративних студіях.

Під час наступних засідань студенти і аспіранти трьох університетів представлять власні наукові доповіді англійською мовою з подальшим обговоренням.