11.05.2023 р. у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася відкрита лекція професорки Вустерського університету (Велика Британія) Ніколети Чінпоеш

13.05.2023 | 16:58

11 травня 2023 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась відкрита лекція
професорки Вустерського університету (Велика Британія) Ніколети Чінпоеш на тему «Хто тут?»: «Гамлет» у Румунії після 1989 року». У заході, який було організовано у змішаному форматі, взяли участь 148 учасників із факультетів культури і мистецтв, іноземних мов і журналістики.

Професорка Ніколета Чінпоеш є авторкою книги «Шекспірівський «Гамлет» румунською мовою у 1778-2008 роках: дослідження перекладу, перформансу та культурного засвоєння» (2010) і веб-сайту з відкритим доступом The Jacobeans.
Тема лекції дослідниці відповідає її науковим інтересам, а саме – вивченню творчості Шекспіра в контексті доби Відродження зі спеціалізацією на герменевтиці театральних вистав та кіноадаптацій за творами Шекспіра. З цього погляду професорка Чінпоеш звернулася до Шекспірового «Гамлета», висвітлила вплив цієї п’єси в боротьбі з тиранією та диктаторськими режимами. Події, які поклали край режиму Чаушеску і відомі як Румунська революція грудня 1989 року, стали точкою відліку для посткомуністичного театру в Румунії і виявлення нових значень п’єси. Постановки «Гамлета» на румунській сцені після 1989 року по-новому переосмислюють фігуру Гамлета у взаємодії з минулим, теперішнім і майбутнім. Для українського слухача важливими були паралелі «Гамлета» з сучасною українською історією, і найвідоміше у світі літературне питання «Бути чи не бути?» та його глибинний екзистенційний смисл для українців має сьогодні чітку і однозначну відповідь «БУТИ І ПЕРЕМОГТИ!».
Лекція професоки Ніколети Чінпоеш відбулась в рамках цьогорічних «Днів Шекспіра в Україні», і кафедра світової літератури має честь запросити всіх бажаючих на наступний захід, який відбудеться 19 травня 2023 р. о 15.00. Тема
панельної дискусії – «Дружина Вільяма Шекспіра: факти, домисли, постпам’ять». Цього року Об’єднане Королівство і читачі Шекспіра зі всього світу згадують дві події 1623 року – публікацію Першого Фоліо Шекспірових творів і смерть дружини Великого Барда Енн Гетевей.
ЗАПРОШУЄМО!