Шосте (заключне) засідання міжнародного англомовного наукового семінару за участі студентів, магістрантів і аспірантів трьох університетів України та Японії – Сайтама Університету (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка

19.01.2022 | 17:55

Міжнародний семінар «Перспективи світової літератури та компаративних культурологічних студій»

18 січня 2022 р. відбулося шосте (заключне) засідання міжнародного англомовного наукового семінару за участі студентів, магістрантів і аспірантів трьох університетів України та Японії – Сайтама Університету (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка. Молодіжний міжнародний науковий проєкт «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies» тривав з 30 листопада 2021 р. по 18 січня 2022 р. Його організатори – декан гуманітарного факультету, професор Susumu Nonaka (Сайтама Університет, Японія) і завідувачка кафедри світової літератури професорка Ольга Ніколенко (Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленко). В засіданнях семінару взяли участь понад 30 японських та українських здобувачів вищої
освіти, професори трьох університетів.

Засідання 18 січня 2022 р. відбулося у формі вільної дискусії, під час якої учасники семінарів обмінялися думками щодо виголошених раніше наукових доповідей та набули досвіду наукового спілкування англійською мовою в міжнародному середовищі. Модераторами дискусії стали Катерина Ніколенко, аспірантка кафедри світової літератури Львівського національного університету імені І. Франка, та Олена Муха, магістрантка факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Вони створили комфортну атмосферу для плідного спілкування українських і японських здобувачів освіти. У процесі дискусії були обговорені такі теми: сучасна ситуація у світі та її вплив на навчання і життя молоді в різних країнах; гендерні проблеми; стосунки в родині в Україні та Японії; ставлення до людей похилого віку; сучасна художня література і кіно та ін. Свої міркування висловили студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (Лілія Сьомак, Влад Ганнущенко, Олексій Бридун, Анастасія Клемент, Інна Крячко, Марина Дерій, Наталія Шерстюк, Анна Чижевська, Олена Муха, Аліна Петрусь, Ліза Баннова та ін.), студенти Сайтама Університету (Haruki Burke, Chiharu Matsukura, Hayato Kaminishi, Emily Otsuka, Ami Takemura, Sato Kobayashi, Asumi Takanashi, Wakano Tarutani, Qi Simiao, Maho Nemoto та ін.), аспіранти ЛНУ імені І. Франка (Ярина Опрісник, Василина Хома, Катерина Ніколенко). На завершення засідання професори Susumu Nonaka, Ольга Ніколенко, Лідія Мацевко-Бекерська підвели підсумки дискусії та побажали здобувачам освіти подальших наукових успіхів і розвитку досвіду міжнародної співпраці, укріплення українсько-японських освітніх та наукових зв’язків.

Учасники українсько-японських семінарів висловили особливу подяку за сприяння у проведенні семінарів організаторам – професорам Susumu Nonaka і Ользі Ніколенко, декану факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Оксані Кирильчук, начальнику відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ірині Когут. За результатами засідань міжнародного англомовного семінару буде видано збірник наукових праць студентів, магістрантів і аспірантів Сайтама Університету (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені І. Франка.