26.11.2021 р. відбудеться чергове засідання літературознавчого семінару “Простір літератури”

18.11.2021 | 12:45

КАФЕДРА СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ, АСПІРАНТИ, СТУДЕНТИ!

ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧИЙ СЕМІНАР «ПРОСТІР ЛІТЕРАТУРИ»

ЗАПРОШУЄ ВАС ДО УЧАСТІ В РОБОТІ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ

«Поняття «ідентичність» у літературі і літературознавстві»

26 листопада 2021 року, 15.00

Passcode: 12345

У процесі життя «природна» ідентичність людини не залишається сталою. Становлення особистості, яке відбувається через пізнання індивідуального і колективного досвіду інших людей, триває безперервно. Конструюючи узагальнений образ людини, художня література звертається до проблем людської суб’єктивності, людського «Я» і процесуальності людської ідентичності.

В сучасному міждисциплінарному дискурсі гуманітарних наук поняття «ідентичність» є одним із найактуальніших проблемних комплексів. У його межах літературознавство пропонує свою типологію ідентичності, включно, «літературна ідентичність», «наративна ідентичність», «ідентичність автора і персонажа».

Метою наукового засідання є аналіз важливих, можливо, нових аспектів дослідження ідентичності в художньому творі, з урахуванням актуальних теоретичних контекстів. Тому у фокусі уваги – література сучасності та інших історичних епох, а головно, художньо відтворені динамічні процеси ідентифікації особистості, складна діалектика внутрішньої і зовнішньої самототожності.

У роботі Круглого столу візьмуть участь і виступатимуть:

Олександр Пронкевич, директор Інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор філологічних наук, професор, академік АН ВШ України;

Наталія Торкут, доктор філологічних наук, професор кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури, директор Українського шекспірівського центру, академік АН ВШ України;

Богдан Стороха, завідувач кафедри романо-германської філології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, кандидат філологічних наук, доцент;

Дар’я Москвітіна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов Запорізького державного медичного університету;

Наталія Гутарук, аспірантка Запорізького національного університету;

Василина Хома, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ ТА ДИСКУСІЇ ВСІХ БАЖАЮЧИХ!