31.01.2023 р. відбулося фінальне засідання зимового наукового семінару за участі здобувачів вищої освіти Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, Львівського національного університету ім. І. Франка.

01.02.2023 | 18:04

Міжнародний англомовний семінар

«Перспективи світової літератури та компаративних культурологічних студій»

Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies»)

29 листопада 2022 року – 31 січня 2023 року

31 січня 2023 року відбулося фінальне засідання зимового наукового семінару за участі здобувачів вищої освіти Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка. Ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Марина Гриньова щиро подякувала організаторам серії семінарів, тепло привітала студентів і викладачів із завершенням важливої справи й висловила сподівання на продовження міжнародної співпраці з надійним партнером – Saitama University.

Декан факультету філології та журналістики, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Кирильчук висловила глибоку вдячність Saitama University, зосібна Почесному професору ПНПУ імені В. Г. Короленка, Dean & Professor Susumu Nonaka, за міцну підтримку України та українського студентства, що має можливість завдяки японським партнерам набувати важливого досвіду в науці й освіті. Оксана Кирильчук подякувала професору, завідувачеві кафедри світової літератури, керівникові Науково-методичного центру дослідження та викладання літератури Лідії Василівні Мацевко-Бекерській за тривалу співпрацю між ПНПУ імені В. Г. Короленка і ЛНУ імені Івана Франка в галузі філології, а також професору, директору Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури, Почесному професору ПНПУ імені В. Г. Короленка Ользі Миколаївні Ніколенко за вагомий внесок у розвиток студентської науки та міжнародних зв’язків.

Студентські наукові семінари «Perspectives of Comparative World Literature and Cultural Studies 2022-2023», у яких беруть участь представники Saitama University, ПНПУ імені В. Г. Короленка і ЛНУ імені Івана Франка, є традиційними, вони відбуваються (англійською мовою) щорічно з 2020 року.

У цьому навчальному році засідання зимового наукового семінару за участі студентів України і Японії тривали протягом грудня 2022 р. й січня 2023 р. У них взяли участь близько 40 полтавських, львівських і японських студентів, магістрантів, аспірантів.

У грудні 2022 року – січні 2023 року було представлено 12 доповідей студентів із їхнім подальшим обговоренням з актуальних питань національної культури, сучасної  літератури, гендерних досліджень, збереження і розвитку традицій, а також шляхів подолання викликів глобального світу.

Фінальне засідання тривало у форматі круглого столу, модераторами якого виступили представники трьох університетів – Олена Муха (ПНПУ імені В. Г. Короленка), Катерина Ніколенко (ЛНУ імені Івана  Франка), Toko Go (Saitama University).

Під час круглого столу студенти вільно висловлювали свої думки й позиції щодо представлених раніше доповідей, а також актуальних питань сьогодення. 31 січня 2023 р. були обговорені такі проблеми: життя національних традицій і символів у ХХІ ст., сучасна література і кіно, зміни людства під впливом пандемій, досвід виживання в екстремальних обставинах, боротьба з воєнною агресією.

У круглому столі взяли участь науковці – доктор філологічних наук, Dean & Professor  Susumu Nonaka (Saitama University), доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В. Г. Короленка), доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Лідія Мацевко-Бекерська (ЛНУ імені Івана Франка). Зокрема, професор Л. Мацевко-Бекерська наголосила на тому, що Україна перебуває сьогодні в центрі уваги всього вільного світу, що на її неозорих полях залишаються назавжди кращі з кращих – на тих полях, де могла б колоситися золота пшениця й мали б квітнути маки, – захищаючи волю та незалежність. Студентський науковий семінар став ще одним майданчиком для звеличення подвигу кожного українця у Великій визвольній війні, а також нагодою подякувати Японії, її урядові та народові, за постійну відчутну підтримку України у трагічний час її історії.

На завершення засідання були підведені підсумки круглого столу, всі учасники висловили надію на продовження співпраці. За результатами зимового наукового семінару 2022-2023 рр. заплановане видання збірника наукових статей студентів.

Посилання на запис семінару https://www.youtube.com/watch?v=R5lFdDlA6Bs

Міжнародна співпраця триває! Попереду перемога і нові наукові вершини!