Апробація та популяризація наукових досліджень аспірантів кафедри світової літератури

02.02.2023 | 18:32

В січні 2023 р. у Канаді відбулося урочисте відкриття віртуальної виставки «Енн із Зелених Дахів»: Л. М. Монтгомері і створення книжки» (The Anne of Green Gables Manuscript: L. M. Montgomery and the Creation of Anne). Виставка присвячена першому рукопису роману «Енн із Зелених Дахів» (1908) у науковому й читацькому дискурсі. На спеціальній цифровій платформі виставки зібрано цінну інформацію про письменницю, рукопис її відомого твору, наукові розвідки про роман та його вплив на літературу Канади та інших країн. Організаторами виставки стали Центр мистецтв конфедерації (Confederation Centre
of the Arts), Інститут Л. М. Монтгомері (L. M. Montgomery Institute), Робертсонівська
бібліотека Університету Острова Принца Едварда (University of Prince Edward Island’s
Robertson Library) за підтримки Фонду цифрових музеї Канади (Digital Museums Canada).
Куратор виставки – знана у світі дослідниця творчості Л. М. Монтгомері Емілі Востер
(Emily Woster).
У важливому науковому й просвітницькому заході взяли участь представники
різних країн – Великої Британії, Австралії, Канади, Фінляндії, Норвегії, Польщі, Японії,
США, Швеції, Ісландії, Уругваю, Південно-Африканської Республіки та ін. Україну на віртуальній виставці в Канаді представили доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольга Ніколенко та аспірантка кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Катерина Ніколенко. Вони розповіли про значення творчості Люсі Мод Монтгомері в Україні, про українські переклади творів, що ввійшли до шкільної програми із зарубіжної літератури (в позакласному й обов’язковому читанні). Роман «Енн із Зелених Дахів» полюбили діти України, адже в ньому йдеться про дівчинку з бідної родини, яка попри труднощі раділа життю і навчала інших позитивно сприймати світ. Книжка «Енн із Зелених Дахів» Л. М. Монтгомері дала поштовх до створення роману «Полліанна» (1913) американської письменниці Елеонор Портер, який також вивчають в українських школах.
Виставка є постійною. Вона діє на цифрових ресурсах у відкритому доступі:

Covering the World