Cтудентська наукова конференція «Актуальні проблеми лінгвістики, перекладознавства, літературознавства та методики викладання іноземних мов»

24.03.2023 | 19:37

23 березня 2023 року на факультеті іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка  відбулася студентська наукова конференція «Актуальні проблеми лінгвістики, перекладознавства, літературознавства та методики викладання іноземних мов»

Головою пленарного засідання була доц. Татаровська Олеся Василівна, заступниця декана факультету  іноземних мов з наукової роботи,

секретарем — Тацинець Марія, студентка групи ІНА-31, голова НТС факультету іноземних мов.

З вітальним словом до учасників звернулися в.о. декана факультету іноземних мов, доц. Бораковський Любомир Адамович, Голова Вченої ради факультету іноземних мов проф. кафедри міжкультурної комунікації і перекладу Володимир Трохимович Сулим і заступниця декана факультету іноземних мов з наукової роботи доц. Татаровська Олеся Василівна. Декан факультету іноземної філології Волинського університету, проф.Макарук Лариса Леонідівна виступила з доповіддю на тему: «Мультимодальність сучасного англомовногомасмедійного комунікативного простору»

На конференції студенти мали можливість доповісти про результати досліджень та публікувати свої наукові праці за такими напрямами: лінгвістика, літературознавство, перекладознавство, методика викладання іноземної мови.

Засідання секції перекладознавства студентської наукової конференції відкрив керівник, проф. Шмігер Т.В., який привітав учасників засідання та ознайомив їх із порядком денним.

У ході роботи засідання заслухали й обговорили 4 доповіді: 1, що стосувалася художнього перекладу (а саме перекладу дитячої літератури), 2, які належали до тематики науково-технічного перекладу, та 1, що стосувалася дидактики.

Засідання секції літературознавства студентської наукової конференції відкрила голова, проф. Мацевко-Бекерська Л.В., яка привітала учасників засідання та ознайомила з порядком денним. З вітальним словом виступила доц. Таранік-Ткачук К.В.. До вітань доєдналась  проф. Грицак Н.Р. (ТНПУ ім. В.Гнатюка).

У ході роботи засідання заслухали й обговорили 23 доповіді, основні положення яких відображено в опублікованих тезах учасників конференції.

Під час засідання секції методики викладання було представлено новітні платформи для викладання іноземних мов, розглянуто проблеми викладання, а також актуальні методи та підходи викладання. Доцент Чорна-Климовець І.Ю. зазначила, що доповідачі були глибоко вмотивовані питанням викладання і зробили значні досягнення у його вивченні, яке залишається актуальним для подальших досліджень.

У роботі секції Лінгвістики обговорювалися проблеми походження мови, неологізми, що виникли в мовах під час конкретних подій, використання різних підходів у вивченні іноземних мов тощо. До роботи секції долучилися одинадцять студентів, четверо з яких доповідали під час наукової конференції. Такі тези обговорилися: “The collocations of modal verbs in English and Ukrainian: “А comparative study”” ““Elvis” (2022) and Graceland in the context of country studies” “Класифікація англійської морської термінології” “Peculiaridades sociolingüísticas del español colombiano

До наукової конференції факультету іноземних мов ЛНУ імені Івана Франка долучилися студенти багатоьох університетів, зокрема: Поліського національного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України, Тернопільського національний педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Одеського національного морського університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Київського національного лінгвістичного університету.