Дослідницькі здобутки студентів факультету іноземних мов

04.03.2023 | 18:06
       У виданні “Молодий вчений” (випуск 1 за 2023 рік) опублікована стаття студентки 3-го курсу англійської філології факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка Марії Тацинець (у співавторстві з проф. Мацевко-Бекерською Л. В.) “Проблематика соціальних епідемій (роман-антиутопія Джорджа Орвелла “1984”). Зміст статті є апробацією фрагменту доповіді, представленої під час одного із засідань Міжнародного англомовного семінару «Перспективи світової літератури та компаративних культурологічних студій» («Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies»), що тривав з 29 листопада 2022 року по 31 січня 2023 року, співорганізаторами якого були Saitama University (Японія), Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Львівський національний університет імені Івана Франка.
        У статті показані особливі чинники та виразні фактори, що дають підставу вважати роман Джорджа Орвелла «1984» одним зі свідчень осмислення соціальних неінфекційних епідемій у суспільних устроях засобами літератури. Показано, що на противагу фактичним інфекційним захворюванням, такі епідемії мають першочерговий вплив на психологічний та емоційний стан людини і характеризуються стрімкою швидкістю поширення. Проблематика таких епідемій все частіше посідає ключове місце в антиутопії як одному з провідних жанрів новітньої літератури. У романі Дж. Орвелла домінуючим джерелом поширення соціальної епідемії є ідеологія правлячої верхівки, «Старшого брата», що здіснює свій тоталітарний вплив на всіх громадян і карає за відступництво, сумнів у якості та правдивості єдиноусталеної думки щодо усвідомлення, сприймання світу, а також формах поведінки у соціальному оточенні.
       Вітаємо студентку та її керівника з вагомим дослідницьким здобутком, бажаємо творчого натхнення та подальших успіхів!