Habent sua fata libelli – Книжки мають свою долю

01.10.2023 | 19:07

Напередодні всеукраїнського дня бібліотек студенти 1 курсу французької філології прийшли на екскурсію до давньої наукової бібліотеки на Драгоманова 5. Чудова нагода відчути незабутню атмосферу університетської книгозбірні. Слухали натхненну розповідь п. Вікторії Грень про будівлю, історію, системи пошуку книжок, оглядали зблизька каталоги давніх видань. Заглянули навіть до унікального шестиповерхового книгосховища, піднялися на знамениті балкони головного читального залу, відгадували біля якого вікна любив працювати Іван Франко. Працівники бібліотеки були і залишаються закоханими у книгу, відданими своїй справі і справжніми патріотами України. Історії про те, як під час Другої світової війни, коли радянська влада окупувала Львів і вивезла з нашої бібліотеки 40 тис. томів цінної літератури, особливо актуальними є сьогодні, бо ворог у нас той самий і ми щодня чуємо про нові злочини росії. Але і тоді бібліотекарі змогли врятувати частину книг. Ми тепер знаємо, що таке книжки-потопельники і мали можливість погортати такі врятовані видання з грифом «с ознакамі махрового националізма».
Дякуємо п. Вікторії за ці історії і за бажання повернутися в ці стіни! Вітаємо всіх працівників Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка зі святом! Але передусім дякуємо нашим ЗСУ за можливість пізнавати нове!