«Історичні травми ХХ століття у споминах і творчості Миколи Жулинського» 09 грудня 2021 року

30.12.2021 | 13:13

КРУГЛИЙ СТІЛ «ВІЙНИ ПАМ’ЯТІ» В УКРАЇНІ: ШЛЯХИ ДО ПРИМИРЕННЯ»

«ІСТОРИЧНІ ТРАВМИ ХХ СТОЛІТТЯ У СПОМИНАХ І ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ ЖУЛИНСЬКОГО»

09 грудня 2021 року, на відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв злочинів геноциду, в Запорізькому національному університеті відбулися засідання Круглого столу «Війни пам’яті» в Україні: шляхи до примирення» і зустріч з академіком Національної академії наук України, директором Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, відомим літературознавцем і письменником Миколою Григоровичем Жулинським. Потужне враження справив виступ Миколи Григоровича Жулинського – не лише провідного українського літературознавця, а й сучасника багатьох визначальних подій буремного двадцятого століття. Його новаторський поліфонічний роман-хроніка в голосах «Моя Друга світова» (Премія Президента України «Українська книга року-2017») пропонує абсолютно нове осмислення сумнозвісної Волинської трагедії, яка й досі розводить народи по різні боки фронтів «війни пам’яті». А містично-метафоричний роман «Акордеон», герой якого уособлює трагічну долю цілого покоління українців, поведе читача вогняними шляхами Другої світової, за колючий дріт німецьких концтаборів, на той бік Атлантики.
В даному заході взяла участь професор кафедри світової літератури О. Т. Бандровська.