Лекція пана Ернеста Пуертаса про гватемальця Едуардо Альфона та його збірку оповідань “Книги Астероїди”

06.11.2023 | 21:19

В межах курсу “Літературні студії” студенти мали можливість послухати цікаву лекцію, виголошену викладачем іспанської мови та літератури в Інституті Сервантеса (Варшава, Польща), багаторічним  куратором іспитів DELE в Україні, паном Ернесто Пуертасом. До уваги студентів п. Ернесто запропонував неординарну постать сучасної латиноамериканської літератури, гватемальця Едуардо Альфона та його збірку оповідань «Книги Астероїди», коріння якого сягає території Східної Європи, а історія його роду переплітається з історією багатьох емігрантів з Європи часів Другої світової війни. Завдяки запропонованим завчасу художнім текстам для ознайомлення, лекторові вдалося організувати плідну дискусію зі студентами довкола питань пошуку особистої ідентичності, проблеми Батьківщини, памʼяті та культурних традицій. Важливу увагу зосереджено на стилі оповіді, на наративних структурах, які змушують читача, що володіє іспанською мовою, до дошукування відповідників рідною мовою та уважного  читання, враховуючи полісемантику слова. Під час спілкування студенти збагатилися знаннями про сучасні постаті латиноамериканської літератури, зокрема згадали й тих, які відвідали Україну з часу військових дій. Ернесто Пуертас побажав студентам  успіхів усім студентам у навчанні та з оптимізмом дивитися у майбутнє.