Лекція професорки Сілезького університету (м. Катовіце) Катажини Квап’єш-Осаднік на тему « La perception du monde et les prépositions ou comment les prépositions rendent compte des relations dans le monde» в рамках Фестивалю науки

17.05.2023 | 17:00

16 травня викладачі, аспіранти, студенти-магістри та бакалаври французької філології відзначили початок Фестивалю науки у нашому університеті і взяли участь у лекції професорки Сілезького університету (м. Катовіце) Катажини Квап’єш- Осаднік на тему « La perception du monde et les prépositions ou comment les prépositions rendent compte des relations dans le monde». Здавлося б, чисто граматична тема, була цікавою та дуже пізнавальною та спонукала викладачів та студентську аудиторію ставити пані професорці запитання. Яким чином прийменники допомагають у перцепції світу? Як вони відображають людські відносини ? Чому прийменники втрачають своє просторове значення, отримуючи його метафоричне розширення ? Ці та багато інших запитань викликали жваву дискусію, а відповіді професорки Квап’єш- Осаднік були цікавими, ґрунтовними та поширеними. Аспірантів зацікавили також проблеми когнітивної лінгвістики, тоді як студенти намагалися вирішити питання правильного вибору прийменника в залежності від комунікативної ситуації. Щиро вдячні пані професорці дружньої нам Польщі за цікаву лекцію, за чудове представлення матеріалу та за неймовірні враження. Впевнені, ця зустріч не була останньою.