Пам’яті літературознавця й перекладача Віктора Дмитрука

13.05.2024 | 16:13

Платформа інтермедіальних досліджень запрошує на літературну бесіду

«Слідами мандрівки Людини книг: пам’яті літературознавця й перекладача Віктора Дмитрука».

Наша літературна розмова присвячена пам’яті доцента кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, літературознавця, знаного перекладача Віктора Дмитрука.

Обговорюватимемо літературознавчі ідеї дослідника-американіста, його об’ємний перекладацький доробок та досвід наукового керівництва. Читатимемо його переклади поезії і прози.

У розмові беруть участь колеги, друзі та близькі Віктора Дмитрука: Алла Татаренко, Марта Коваль, Світлана Маценка, Ольга Бандровська та ін.

Віктор Дмитрук (24.11.1945 — 10.02.2024) —  дослідник творчості американського романіста Курта Воннеґута. Перекладач з англійської і польської мов, у його доробку переклади творів С’юзан Зонтаґ, Ієна Мак’юена, Ричарда Фленагана, Джона Ерскіна, Збіґнева Герберта, Віслави Шимборської, Ольги Токарчук, Адама Заґаєвського, Єжи Стемповського та інших.

Нагороджений Літературною нагородою польської Асоціації авторів ZAiKS (2001) за переклад тому «Вибрані поезії» Збіґнева Герберта; почесною відзнакою «За заслуги перед польською культурою» (2009); відзнакою Польсько-української фундації імені Ігнація Яна Падеревського та Товариства польської громади (2015); медаллю «За заслуги в культурі Gloria Artis» (2018).

Запрошуємо до участі в пам’ятному заході, до обміну думками про сучасну літературознавчу американістику, засади перекладацької діяльності, принципи наукового керівництва.

Захід відбудеться онлайн 16 травня 2024 року о 16:30.

Модерує: Світлана Маценка.

Zoom Meeting