Перекладознавчі читання на пошану Роксолани Петрівни Зорівчак

08.11.2019 | 19:43

7-8 листопада 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Національна пам’ять у філології: перекладознавчі читання на пошану Роксолани Петрівни Зорівчак». Організатор заходу – кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, яку Роксолана Зорівчак заснувала і очолювала двадцять років.

Пленарне засідання конференції відкрив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович відзначив, що Роксолана Петрівна навіки залишиться в історії Університету, а читання на її пошану повинні не просто зберігати пам’ять про видатну вчену, а й розвивати ідеї, напрацьовані нею та її школою.

З вітальним словом виступили також заступниця декана факультету іноземних мов Ганна Кость та голова Наукового товариства імені Шевченка Роман Кушнір.

Доцент Тарас Шмігер у спільній доповіді з професором Київського університету Олександром Чередниченком всебічно окреслив творчий доробок та головні віхи науково-педагогічної діяльності Роксолани Зорівчак.

Завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, доктор філологічних наук Оксана Дзера розповіла про творчі, наукові та особисті контакти Віри Річ і Роксолани Зорівчак, яких поєднувала любов до України і відданість справі популяризації української літератури у світі.

Спогадами про незабутні зустрічі та співпрацю з Роксоланою Зорівчак поділилися професор Михайло Гнатюк, видатний перекладач і письменник, професор Андрій Содомора, завідувач кафедри міжкультурної комунікації і перекладу професор Алла Паславська, завідувач кафедри англійської філології професор Михайло Білинський та Вчений секретар ЛНУ ім. Івана Франка Ольга Грабовецька.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу у трьох секціях: «Внесок професора Р. П. Зорівчак в українське перекладознавство та її дослідницька школа», «Ключові проблеми перекладознавства в контексті сучасних гуманітарних студій» та «Ключові проблеми загальної і контрастивної лінгвістики в контексті сучасних гуманітарних студій».

На другий день конференції відбулося підсумкове пленарне засідання. Голови секцій професор Олександр Ребрій, професор Надія Андрейчук та доцент Руслана Ситар доповіли про результати роботи, теми, які обговорювалися, та дискусійні питання.

Після цього учасники конференції вшанували пам’ять Роксолани Петрівни, відвідавши місце її останнього спочинку на Личаківському кладовищі.