Проведено засідання Методологічного семінару з питань перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Ю. О. Жлуктенка.

30.04.2023 | 08:12

26 квітня 2023 року  проведено засідання Методологічного семінару з питань перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Ю. О. Жлуктенка. Модератор ‒ доцент Олександра Літвіняк. Аспірантка Анна Свередюк виголосила доповідь на тему «Багатоаспектна агентність Марії Габлевич у перекладознавстві й літературознавстві». Відбулася презентація нової магістерської ОП «Усний переклад двох іноземних мов». Зазначено, що нова ОП має на меті забезпечити підготовку професіоналів у галузі усного перекладу, передусім перекладу конференцій,  та розвинути загальні й фахові компетентності для здійснення перекладу з двох іноземних мов. Програма спрямована на задоволення попиту на висококваліфікованих усних перекладачів, пов’язаного, зокрема, з розширенням ЄС, а також із підвищенням видимості України на міжнародній арені, та зростанням залучення міжнародних партнерів та організацій до процесів, що відбуваються в Україні. Освітня програма розроблена на основі модельної навчальної програми ЕМСІ (консорціуму Європейських університетів, де навчають конференц-перекладу). Нову ОП подано на Грант DGlinK від ЄС, який передбачає фінансову підтримку програмам з підготовки перекладачів конференцій в Україні. В обговоренні взяли участь викладачі кафедри та студенти магістратури.