Співпраця кафедри світової літератури Львівського національного університету імені І. Франка та кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

02.11.2021 | 22:01

У вересні 2021 року була продовжена угода про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка. Документ підписали ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України професор Володимир Петрович Мельник і в. о. ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професор Роман Анатолійович Сітарчук.

Зокрема, співпраця кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка та кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка полягає в обміні науковою інформацією, навчальними та методичними матеріалами, публікаціями, спеціальними комп’ютерними програмами; в обміні викладачами і здобувачами освіти у вивченні наукового й методичного досвіду, питаннях організації підготовки кадрів, навчання, викладання тощо; у підвищенні кваліфікації, стажуванні науково-педагогічних кадрів. Водночас робота буде зосереджена на апробації та впровадженні результатів наукових досліджень аспірантів і докторантів, на спільній підготовці навчальних посібників, наукових праць та інших видань наукового і методичного характеру, рецензуванні наукової та навчальної літератури, монографій, дисертаційних досліджень. Колеги матимуть можливість публікувати свої наукові дослідження у виданнях Львівського національного університету імені Івана Франка та Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка.

Наукова співпраця здійснюватиметься у спільних розробках наукових проблем, а також у галузі теорії і практики викладання, обміні науковою літературою, підручниками та посібниками. Передбачається проведення спільних наукових конференцій, симпозіумів, семінарів та інших видів наукової й освітньої діяльності, а також публікація наукових, науково-методичних праць у співавторстві.

У межах наукової співпраці на 2021-2022 н. р. запланована робота наукового семінару за участі аспірантів і науковців Львівського національного університету імені Івана Франка та Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка «Сучасні методи й методики філологічних досліджень». Науковими керівниками семінару є Мацевко-Бекерська Л. В., д.ф.н., професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, та Ніколенко О. М., професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

До плану роботи семінару на 2021-2022 н.р. включені доповіді Опрісник Ярини (Аудіовізуальність образотворення в романах Кадзуо Ішіґуро), Дерій Марини (Динаміка любовних мотивів у пригодницькому романі Джека Лондона «Серця трьох»), Хоми Василини (Художня реконструкція ідентичності автора в автобіографічній прозі Майкла Ондатже), Ніколенко Катерини (Основні тенденції розвитку канадської літератури кінця ХІХ – початку ХХ століття), Пітерської Олени (Типологія образів у збірці оповідань Елеонор Портер «Крізь роки).

План роботи семінару “Сучасні методи й методики філологічних досліджень”