Свято науки студентів кафедри французької та іспанської філологій

30.09.2023 | 16:30

«Заговори, щоб я тебе побачив» – казав мудрий Сократ. Саме таку нагоду, заговорити, щоб їх побачили, мали студенти французької та іспанської філологій, оскільки 28 вересня відбулася традиційна студентська наукова конференція. Студенти-магістри та бакалаври мали чудову можливість представити результати своїх досліджень. А показати було що, бо теми були надзвичайно цікаві, актуальні та викликали жваві дискусії між викладачами і студентами: «Особливості лексики російсько-української війни (на матеріалі французьких медіа)» представила студентка Гнатів Роксолана (керівник доц. Піскозуб З.Т.), «Особливості “новомови” у сучасній французькій мові (на основі сучасного політичного дискурсу) розкрила Клещевнікова Анна (керівник доц. Піскозуб З.Т.), «Функції інфінітива у французькому реченні» – Вільгуцька Ярина (керівник доц. Мандзак І.А.), «Лексико-стилістичні особливості військового репортажу) – студентка Колотило Анастасія (керівник доц. Маєвська О.Т.), «Відтворення економічної термінології у «Фінансисті» Т. Драйзера в іспанському перекладі Е. Гареа» – студент Кузенко Петро (керівник доц.Сайфутдінова О.Ю.), «Інтернет-меми як засіб вираження емоцій» -студентка Петрунів Христина (керівник доц. Кость Г.М.), «Лексико-синтаксичні особливості мови сучасного іспанського коміксу» – студентка Пилипчук Наталія (керівник доц. Кабов А.В.), «Характеристики кібермови на основі соціальних мереж: аналіз, вплив і перспективи) – студентка Прибила Соломія (керівник доц. Піскозуб З.Т.), «Аналіз перекладацького доробку Валер’яна Підмогильного за твором Дені Дідро «Небіж Рамо» – студентка Фоменко Ліна (кер.доц. Стецько Я.Т.), «Парагвайський йопара та український суржик як постколоніальні явища» – студентка Чабан Марія (кер.доц. Лесько Х.С.), «Соціолінгвістична панорама сучасної Колумбії» – студент Яремків Богдан (кер.доц.Маєвська О.Т.). Чудові та розмаїті дослідження! Проте, якими б цікавими не були представлені дослідження, якими б захоплюючими не були презентації, все ж, головним критерієм для критичної оцінки досліджень був самостійність та самобутність дослідження. Саме на цьому наголошувала завідувачка кафедри доцент Зоряна Піскозуб, яка перед початком виступів нагадала студентам основні принципи академічної доброчесності, а також детально розповіла студентам 2 курсу магістратури процедуру проходження робіт на антиплагіат. Піскозуб З. заохотила також студентів молодших курсів до самостійних досліджень та висловила впевненість, що всі представлені дослідження є такими , що відповідають нормам академічної доброчесності.