Традиційний міжнародний зимовий семінар «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» розпочав свою роботу

23.12.2023 | 16:07

Кафедра світової літератури продовжує участь у традиційному зимовому науковому семінарі для студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка.

19 грудня 2023 р. відбулося перше засідання в межах традиційного зимового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» для студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені І. Франка.

Організатори семінарів – Dean & Professor Susumu Nonaka (Saitama University), професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольга Ніколенко, професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Лідія Мацевко-Бекерська.

Під час першого засідання студенти розповіли про свої Університети і факультети, а також розповіли про особливості навчання та майбутні професії. Зокрема, Марія Тацинець представила змістовну презентацію про історію й сучасність Львівського національного університету імені Івана Франка, наголосила на його особистісному потенціалі, показала колегам із Saitama University і Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка галерею випускників та викладачів Університету – героїв Великої визвольної війни України, окремо зупинилася на гуманітарних і волонтерських проєктах, у яких беруть участь викладачі й студенти Львівського університету.

Професор Ольга Ніколенко представила лекцію на тему «Образи України та українців у повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» (перша редакція 1835 р.)», акцентувавши на тому, що М. Гоголь зобразив українських козаків у контексті європейської історії – як справжніх лицарів, які обстоюють ідеали свободи. Ольга Миколаївна порівняла кодекс лицарів середньовічної Європи і кодекс честі українських козаків, а також утілення їх в образах персонажів твору М. Гоголя.

Dean & Professor Susumu Nonaka прочитав лекцію на тему «Що таке національний письменник? (крізь призму твору «Тисяча журавлів» Ясунарі Кавабата)». Він розкрив особливості японських національних традицій у повісті «Тисяча журавлів», специфіку символіки твору, а також його значення для сучасної молоді. Dean & Professor Susumu Nonaka також сформулював завдання, які має виконувати національна література.

Професор Лідія Мацевко-Бекерська зіставила проблематику, поетику та стильові особливості творів М. Гоголя і Я. Кавабати.

Студенти Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка сприйняли доповіді професорів надзвичайно зацікавлено, що засвідчила активна дискусія, численні коментарі. Студенти активно ділилися своїми думками про національні цінності України та Японії.

Зимовий студентський семінар триває. Щиро дякуємо всім професорам і студентам за розвиток наукової співпраці між Університетами України та Японії!