Участь у конференції “Спільна історія України – Франції. Анна Київська – Королева Франції”

18.03.2024 | 23:46

На запрошення Асоціації українців та їх друзів в регіоні Центру Долин Луари викладачі та студенти відділення французької філології мали гарну нагоду взяти участь у конференції “Спільна історія України – Франції. Анна Київська – Королева Франції”, присвяченій князівні, королеві Франції Анні Ярославні. Освічена та ерудована, адже знала грамоту, історію, іноземні мови, правила етикету, а ще  співала та малювала, дружина короля Генріха I Анна зробила свій внесок у розвиток Франції. Цікавими та пізнавальними були виступи науковців. Особливо цікаво для студентів було ознайомлення з династичним деревом французьких королів та місцем у ньому Анни Київської, яка  є прабабцею багатьох французьких королів. Також цікаво було дізнатися, що у Софійському соборі у Києві є надписи, власноруч зроблені донькою великого князя Ярослава Анною , майбутньою королевою Франції. Вчені розповіли про Реймське Євангеліє, на якому багато років присягалися королі Франції, а також багато цікавих фактів про цю надзвичайно цікаву, ба навіть, таємничу постать в історії України-Франції. Надзвичайно цікавим був виступ відомого французького історика Філіпа Делорма, автора 40 книг про видатних історичних постатей, у тому числі і про доньку Ярослава Мудрого, Анну та її вплив на історію Франції та України тисячу років тому і сьогодні. Захопливою була розповідь Акіма Галімова, журналіста-досліджувача, автора фільму «Таємниці великих українців. Анна Київська», який розповів про історію створення цього фільму. Дякуємо Асоціації за запрошення та працюватимемо разом над дослідженням історії України.