Українсько-японський збірник наукових праць «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies» за участі професорів, студентів, магістрантів, аспірантів університетів Сайтами, Полтави, Львова

17.03.2022 | 15:36

У березні 2022 р., в час, коли Україна відважно виборює цінності та ідеали вільного світу, продовжилася міжнародна співпраця між українськими та японськими університетами Сайтами, Полтави, Львова. Взаємна віра та натхнення сприяють розвитку світової освіти й науки, утвердженню миру й дружби на Землі.
Результатом цієї співпраці стала підготовка і публікація українсько-японського збірника наукових праць «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies» (Vol. II. – Kyiv: Lebed‘, 2022. – 88 p.) англійською мовою за редакцією Susumu Nonaka, Alan George Milne, Ольги Ніколенко, Катерини Ніколенко.
У виданні представлено статті професорів (Susumu Nonaka, Ольги Ніколенко, Лідії Мацевко-Бекерської), студентів, магістрантів і аспірантів Сайтама Університету (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Львівського національного університету імені І. Франка (Україна). Дослідження засвідчують сучасні підходи до вивчення проблем класичної й сучасної художньої літератури, культурних традицій України та Японії, а також до гендерних аспектів у контексті новітніх літературознавчих теорій.

Науковий збірник (а це вже 2-ий випуск, 1-й випуск вийшов у 2021 р.) став логічним завершенням роботи міжнародного англомовного семінару, що тривав у форматі zoom-конференції протягом грудня 2021 – січня 2022 років одночасно у трьох університетах – Сайтама Університет (Японія), Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка і Львівський національний університет імені І. Франка (Україна).

Організатори наукових семінарів для студентів, магістрантів і аспірантів України і Японії – декан гуманітарного факультету, професор Susumu Nonaka (Сайтама Університет, Японія) і завідувачка кафедри світової літератури професорка Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В. Г. Короленко). Зимові наукові семінари для здобувачів освіти було започатковано ними ще в грудні 2020 року – січні 2021 року. Цей досвід став корисним для обох університетів. У 2021-2022 навчальному році до міжнародного наукового семінару приєдналися аспіранти кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка. Завдяки зусиллям завідувачки кафедри світової літератури професорки Львівського національного університету імені Івана Франка Лідії Мацевко-Бекерської та завідувачки кафедри світової літератури професорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольги Ніколенко між університетами у 2021 р. була продовжена угода про співпрацю. Усього протягом грудня 2021 року – січня 2022 року відбулося шість засідань наукового семінару за участі здобувачів освіти трьох університетів. Детальна інформація про кожне засідання розміщена на сторінці кафедри світової літератури.

До учасників зимового міжнародного семінару з вітальним словом з Центру українсько-японської дружби «Sakura» ПНПУ імені В. Г. Короленка звернулися ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, професорка членкиня-кореспондентка Національної академії педагогічних наук України Марина Гриньова, деканка факультету філології та журналістики доцентка Оксана Кирильчук. Вони висловили щиру подяку професору Susumu Nonaka, професорці Ользі Ніколенко, професорці Лідії Мацевко-Бекерській за укріплення українсько-японської дружби, активний розвиток наукових зв’язків між студентами й викладачами університетів, а також запевнили в неухильному виконанні всіх укладених угод ПНПУ імені В. Г. Короленка із Сайтама Університетом і ЛНУ імені І. Франка на благо освіти й науки.

Щиро дякуємо всім учасникам наукових міжнародних семінарів і всім читачам за увагу до нового видання!

Збірник розміщений на сторінці кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, в електронному репозитарії та в електронному каталозі бібліотеки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Декан гуманітарного факультету, професор Університету Сайтама (Японія) Susumu Nonaka розмістив збірник на своїй офіційній сторінці HP:

https://nonakasusumu.jimdofree.com/, а також представив видання у своєму твіттері: https://twitter.com/LiberalartsSu/status/1503879079258648577