Вітаємо асистента кафедри світової літератури Заваринську Марію Сергіївну з успішним захистом кандидатської дисертації

20.02.2024 | 20:59

Захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії

з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю 035 «Філологія»

20 лютого 2024 року на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ 35.051.152 у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся захист дисертації Заваринської Марії Сергіївни, випускниці аспірантури кафедри світової літератури, на тему «Мовні засоби творення невизначеності в англомовній постмодерністській мінімізованій прозі», представленої на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю 035 «Філологія».

У засіданні взяли участь: Мацевко-Бекерська Лідія Василівна, д.ф.н., професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка МОН України (голова ради); Бистров Яків Володимирович, д.ф.н., професор, завідувач кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника МОН України (офіційний опонент); Приходько Ганна Іллівна, д.ф.н., професор, кафедри англійської філології та лінгводидактики Запорізького національного університету МОН України (офіційний опонент); Глінка Наталія Вікторівна, к.ф.н., доцент кафедри української мови, літератури та культури Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МОН України (офіційний опонент); Бехта Іван Антонович, д.ф.н., професор кафедри англійської філології Львівського національного університету імені Івана Франка МОН України.

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося у змішаному форматі, дистанційна робота була забезпечена за допомогою засобів відеозв’язку (через платформу Microsoft Teams) у режимі реального часу.

Марія Заваринська представила результати наукового дослідження, відповіла на зауваження і питання офіційних опонентів та рецензента, увиразнивши свої здобутки переконливою змістовною презентацією. Захист дисертації засвідчив актуальність здійсненого дослідження і належний рівень підготовки науковців на кафедрі світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка.

Дисертація Марії Заваринської виконана під керівництвом Бабелюк Оксани Андріївни, д.ф.н., професора кафедри іноземних мов та перекладознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій, професора кафедри світової літератури факультету іноземних мов (за сумісництвом) Львівського національного університету імені Івана Франка.

На підставі результатів відкритого голосування та прийнятого рішення спеціалізована вчена рада ДФ 35.051.152 Львівського національного університету імені Івана Франка присудила Заваринській Марії Сергіївні ступінь доктора філософії з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю 035 «Філологія».

Успішний захист відбувся завдяки фаховим консультаціям і підтримці Ольги Жак, вченого секретаря НДЧ, керівника відділу забезпечення діяльності спеціалізованих вчених рад, і Юлії Годованець, провідного фахівця відділу забезпечення діяльності спеціалізованих вчених рад.

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося в академічній атмосфері як полілог про філологію, про напрацювання актуальних методологічних підходів до дослідженні мови та літератури з великою вдячністю нашим захисникам за можливість виконувати свою роботу, а також із вірою у близький мир на нашій землі.