100-річчя від дня народження Ріпецької Ольги Феодосівни

25.04.2018 | 21:31

Кафедра німецької філології вшанувала 100-річчя від дня народження доктора філологічних наук, колишнього професора кафедри Ріпецької Ольги Феодосівни.

22 квітня 2018 року виповнилося б 100 років від дня народження відомого українського  філолога-германіста, доктора філологічних наук,  професора кафедри німецької філології Ріпецької Ольги Феодосівни, творче життя якої тісно пов’язане з Львівським університетом і, зокрема, з  германською філологією.  Весь свій творчий талант О.Ф. Ріпецька присвятила підготовці фахівців-германістів та  вивченню ономастики, топонімії, заснувавши таким чином новий напрям лінгвістичних досліджень в Україні.

З цієї нагоди на факультеті іноземних мов відбулась Урочиста академія, присвячена цій знаменній події в житті її родини, численних учнів та послідовників ї наукової творчості. Урочисту академію відкрив  завідувач кафедри німецької філології проф. Максимчук Б. В. Натхненно прозвучало «Слово про вчителя»  доцента кафедри, колишнього засновника і  багатолітнього Президента асоціації германістів України Комарницької Т. М., в якому з любов’ю змальовано образ  проф. Ріпецької  О. Ф., як прекрасного педагога, блискучого науковця та скромну, шляхетну людину. Завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу проф. Паславська А. Й. виступила з ґрунтовним аналізом наукової творчості проф. Ріпецької  О. Ф. Зі спогадами про Ріпецьку О. Ф. виступили завідувач кафедри англійської філології проф. Білинський М. Е., завідувач кафедри французької філології проф. Помірко Р. С., доц. кафедри іноземних мов Рудий В. І. Зворушливими були спогади про О. Ф. Ріпецьку її племінниці Ольги Романівни  та доц. кафедри німецької філології Буйницької Т. О.