XI Міжнародні Чичерінські читання ” Світова література в літературознавчому дискурсі ХХІ ст.

08.10.2019 | 13:11
Кафедра світової літератури Львівського національного університету ім. І. Франка 3-4 жовтня 2019 р. провела ХІ Міжнародні Чичерінські читання “Світова література в літературознавчому дискурсі ХХІ ст.”до 80-річчя кафедри світової літератури”.  З-поміж 50 учасників читань були представники Азербайджану, Білорусі, Республіки Польща, Російської федерації та  15-ти міст України.
З вітальним словом від ректорату університету виступив проректор Володимир Качмар; учасників читань привітала від імені декана факультету іноземних мов професора Володимира Сулима заступниця декана з наукової роботи доцентка Ліна Глущенко.
Під час роботи Читань відбулися два пленарні засідання ( 11 доповідей). Працювали 3 секції:
“Ідеї Олексія Чичеріна у контексті новітнього теоретично-методологічного дискурсу. Генологічні аспекти світової літератури”; ” Феномени транзитивності в західноєвропейських літературах ХХ століття”; ” Взаємодії літератур: впливи, паралелі, наслідування”.
На пленарному засіданні 3 жовтня виголошено 8 доповідей:
“Перше прочитання художнього твору: наративно-когнітивна проекція”; “Сучасний афро-американський театр як місце ревіталізації колективної пам”яті ” переміщеної” спільноти”;”
Імпресіонізм в романі О.Вайльда ” Портрет Доріана Грея” ( мистецький контекст та інтертекст);” Образ Джерома Селінджера в літературі та кіно ( роман Ф.Беґбеде ” Уна і Селінджер”, фільм Д.Cтронґа “За прірвою в житах”);”Античні міфологеми як ідеологеми в українській поезії 1920-1930-х років”;” Географія страждання у романі “ Man Gone Down”( Michael Thomas)”;” Гільда Дулітл: проза поета”;” Цивілізаційні конфігурації і поляризовані ідентичності у пост-9/11 художній літературі”.
На пленарному засіданні 4 жовтня прозвучали 3 доповіді- ” Кафедрі світової літератури – 80: становлення, пошуки, здобутки”; ” Кордони, які не ділять літературу, а створюють…”;” Американская мечта” в романе  Гиш Джен ” Типичный американец”. На пленарних засіданнях виступили літературознавці з чотирьох міст України ( Львів, Київ, Полтава, Харків), а також літературознавець із Мінська. Під час першої пленарної доповіді було проінформовано учасників читань про вихід у світ видання” Олексій Чичерін. “Треба бачити і розуміти серцем…” (літературознавчі студії) ( Львів,2018 р.).
Матеріали ХІ Міжнародних Чичерінських читань будуть друкуватися у фахових виданнях Львівського національного університету імені Івана Франка та Прикарпатського  національного університету імені Василь Стефаника.
Наступні ХІІ Міжнародні Чичерінські читання заплановані на жовтень 2021 року.
З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням: Програма ХІ Міжнародних Чичерінських читань_2019