Звітна конференція викладачів кафедри французької та іспанської філологій

01.02.2024 | 22:13

Традиційно, початок лютого на факультеті іноземних мов асоціюється у нас із щорічною звітною науковою конференцією викладачів нашого факультету. Цьогоріч, завдяки нашим Збройним Силам, багатолітня традиція не була перервана. Після цікавого пленарного засідання, наша кафедра зібралася, щоб розпочати засідання секції романської філології. Зазвичай ми радіємо розмаїттю тем дипломних чи курсових робіт наших студентів. Проте, сьогодні тривалі кількагодинні дискусії точилися навколо розмаїтих і цікавих тем викладачів, які торкалися всіх галузей лінгвістики. Секція романської філології розпочала свою роботу з риторичного аналізу промов кандидатів французької президентської виборчої кампанії (доц. Піскозуб З.Т. Zoriana Piskozub) та плавно перейшла до дослідження порівняння частотності застосування форм минулого недоконаного суб’єктивного способу іспанської мови в іспанській та латиноамериканській пресі за 2022 рік (доц.Кабов А.В. Аркадій Кабов). Не оминули на конференції такої важливої теми як історична пам’ять народу на основі дослідження паремічних виразів з елементами на позначення поняття “хліб” (доц. Кость Г. М. Ганна Кость). Розглянули також образ України у творчості Анни Ернандес (доц. Сайфутдінова О. Ю. Олена Молодоженя) та прониклися словесною грою в мові французьких і українських художніх текстів 20-х років ХХ століття (доц. Стецько Я. Т. Yaryna Stetsko). І зразу ж поринули у світ іспанської спортивної журналістики (доц. Цимбалістий І. Ю. Ihor Tsymbalistyy), а згодом перенеслися у чарівний світ творчості Амелі Нотомб (асп. Гриценяк С.О. Solomiya Hrytsenyak). Не залишили поза увагою також міграційні процеси між термінологією та загальновживаною лексикою іспанської мови (ас. Лисюк В.В @Володимир Лисюк, ас. Лисюк С.В. Сергій Лисюк). І це ще далеко неповний перелік тем, запропонованих викладачами до уваги своїх колег. На викладацьку конференцію були запрошені також студенти, які виявили неабиякий інтерес до запропонованих тем та справді дізналися для себе багато цікавого. І як відомо, «кожен фініш – це, по суті старт», а отже ми починаємо, ба радше, продовжуємо працювати над новими науковими дослідженнями, щоб мати змогу запропонувати нашим студентам нові, сучасні та надзвичайно цікаві теми для їх курсових чи магістерських досліджень.