14.03.2024 р. відбулося засідання наукового семінару “Методологічні горизонти сучасного літературознавства”

14.03.2024 | 19:01
14 березня 2024 року відбулося засідання наукового семінару кафедри кафедри світової літератури «Методологічні горизонти сучасного літературознавства». Під час засідання аспірантка кафедри Катерина Ніколенко представила доповідь на тему «Наратив ідентичності жінки-письменниці у щоденнику Емілі Старр (на матеріалі трилогії «Емілі» Люсі Мод Монтгомері)». В доповіді розглянуто такі аспекти ідентичності героїні, як гендерний, професійний і національний. Встановлено, що сюжет трилогії «Емілі» (“Emily”), створеної письменницею у 1920-х роках, розгортається як історія становлення юної героїні, яка мріє стати письменницею. В центрі уваги Люсі Мод Монтгомері – формування унікальної творчої візії жінки-мисткині, осягнення нею власного потенціалу і невтомне прагнення до самовдосконалення. До трилогії увійшли романи «Емілі з Місячного Серпа» (“Emily of New Moon”, 1923), «Емілі виростає» (“Emily Climbs”, 1925), «Емілі у вирі життя» (“Emily’s Quest”, 1927). У трилогії зображено низку поступових інтелектуальних, емоційних, психологічних трансформацій, що відбуваються з героїнею, процес набуття нею професійних навичок і розвитку творчої свідомості. Динаміку образу головної героїні показано в тісному взаємозв’язку з формуванням у неї національної свідомості. Усвідомлюючи себе саме як канадську письменницю, героїня відчуває, що саме на острові Принца Едварда зможе розкрити свій талант і написати свої найкращі твори.
В ході засідання відбулася активна дискусія щодо представлених позицій дослідження наративних стратегій, репрезентованих романною творчістю канадської письменниці.