18-19.04.2024 р. відбулася Урочиста академія на пошану 100-літнього ювілею з Дня народження професорки Нонни Копистянської

22.04.2024 | 16:00

18-19 квітня 2024 р. з ініціативи кафедри світової літератури факультету іноземних мов, філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та Інституту Івана Франка НАН України відбулася Урочиста академія на пошану 100-літнього ювілею з дня народження заслуженої професорки Львівського національного університету імені Івана Франка, знаної літературознавиці, богемістки Нонни Хомівни Копистянської. Урочиста академія відкрилася 18 квітня 2024 р. в Будинку вчених вітальними словами проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка Сергія Різника, декана факультету іноземних мов Любомира Бораковського, декана філологічного факультету Романа Крохмального, заступника декана філологічного факультету Олександра Моторного, заступниці декана факультету іноземних мов Олесі Татаровської, завідувачки кафедри світової літератури Лідії Мацевко-Бекерської, а також директора Інституту Івана Франка, члена-кореспондента НАН України Євгена Нахліка.

Матеріали конференції:

18 квітня

19 квітня

Після урочистої частини розпочала роботу наукова робітня «Orbis scientiarium», головним завданням якої було показати, як провідні концепції Нонни Копистянської працюють у сучасній науковій парадигмі. Оксана Левицька, кандидатка філологічних наук, докторантка Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, доцентка кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства представила концепцію жанру в наукових працях ученої. Ольга Бандровська, докторка філологічних наук, професорка кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка розглянула динамічну природу літературного жанру і розмаїття літературознавчих концептуалізацій цього поняття. Наталія Мочернюк, докторка філологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, професорка кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника нагадала концепцію хронотопу в роботах Нонни Копистянської. Алла Татаренко, докторка філологічних наук, професорка кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Львівського національного університету імені Івана Франка дослідила містерію часу в романі сучасного сербського письменника Горана Петровича «Крамничка «З легкої руки». Світлана Маценка, докторка філологічних наук, професорка кафедри німецької філології Львівського національного університету імені Івана Франка запропонувала системний синтетичний погляд на новітні погляди на концепцію простору та їхнє переломлення в поетиці сучасної німецької літератури. На завершення наукової робітні було представлено інтермедіальний науковий проєкт творчої лабораторії Платформи інтермедіальних досліджень «Організація художнього простору в «Кассандрі» Лесі Українки» (авторки –Ярина Тарасюк і Софія Варецька, кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри світової літератури, Світлана Маценка, професорка кафедри німецької філології, Діана Мельник, кандидатка філологічних наук), який, на думку учасниць, обʼєднав три важливі концепції Нонни Копистянської: простору, інтермедіальності та проєктної наукової діяльності. Після наукових виступів своїми спогадами про Нонну Хомівну під час круглого столу «In memoriam» поділилися її колеги, учні, друзі.

19 квітня 2024 р. в парку Івана Франка за підтримки Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради в межах акції «Подаруй місту дерево» було висаджено деревце гінкго білоба, яке особливо любила Нонна Хомівна і листя якого прикрасило обкладинку виданого на її пошану наукового збірника «Діалогічні обертони» (Львів, 2014). Подію очолив декан факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка доцент Любомир Бораковський.