5-а Міжнародна конференція «На перехресті значень» / «Au Carrefour des Sens»

17.10.2021 | 22:15

30 вересня – 1 жовтня 2021 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка урочисто відкрилася               5-а Міжнародна конференція «На перехресті значень» / «Au Carrefour des Sens». Конференція організована кафедрою французької філології факультету іноземних мов спільно з відділенням французької філології Вроцлавського університету (Польща).  Метою конференції є промоція французької мови крізь призму наукових досліджень, що охоплюють широке коло питань. З огляду на безпекові вимоги конференція проводилась дистанційно (близько 65 учасників), однак 12 осіб – запрошені лектори та члени організаційного комітету з Вроцлавського та Львівського університетів – були присутні у Дзеркальній залі (усі присутні представили документи про вакцинацію).

З вітальним словом до учасників конференції звернулися:

– проректор з наукової роботи Львівського університету, професор, академік НАН України Роман Гладишевський;

– професорка Інституту романістики Вроцлавського університету пані Ельжб’єта Б’ярдська;

– в.о. декана факультету іноземних мов доцент Любомир Бораковський;

– Голова Вченої ради факультету іноземних мов професор Володимир Сулим.

У свої виступах промовці відзначили, що ця міжнародна конференція перебуває не лише на перехресті значень, але й на перехресті культур, традицій, академічних зв’язків, а в сучасних умовах, – ще й на перехресті інтернет-форматів. Науковці з 26 університетів України, Польщі, Франції, Литви, Сербії, Сполучених Штатів Америки  об’єдналися, щоби крізь призму їхніх наукових досліджень засяяла французька мова.

Програма конференції була надзвичайно насиченою. Упродовж двох днів учасники прослухали 4 пленарних доповіді, представлених заслуженим професором університету м. Ліон Аленом РАБАТЕЛЕМ (Франція), професоркою Інституту романістики Вроцлавського університету пані Ельжб’єтою Б’ЯРДСЬКОЮ (Польща),  директором Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка доцентом Василем КМЕТЕМ (Україна),  професором Національного інституту східних мов і цивілізацій Томасом ЗЕНДЕ (Франція). Було заслухано 54 доповіді на засіданнях трьох секцій, які проводились дистанційно і стосувалися проблем лінгвістики, літератури та дидактики. Роботою секцій керували відповідно професор Б’ярдська Е. та доцент Кость Г., доценти Павловська М. і Вигнанська І., доценти Піскозуб З. і В’ятер А.

Від імені організаційного комітету конференції Ганна КОСТЬ подякувала Ректорові Університету, проректорам Університету, в. о. декана факультету, Голові Вченої ради факультету, видавничому центрові при Університеті, усім дотичним службам Університету та своїм колегам з кафедри французької філології – в. о. завідувача кафедри доц. Зоряні Піскозуб, доц. Ірині Вигнанській, асист.  Наталії Кузик – за підтримку і допомогу під час організації та проведення конференції. Крім того, велика подяка була звернута до спонсорів конференції, а саме: міста Львова, Львівської міської ради, Lviv Convention bureau,  Почесного консула Франції у Львові пана Данила ЯРЕМИ. Слова вдячності були висловлені також і польським колегам професорам Вроцлавського університету Ельжб’єті Б’ЯРДСЬКІЙ, Вітольду УХЕРЕКУ, Маї ПАВЛОВСЬКІЙ, Агаті САДКОВСЬКІЙ-ФІДАЛІ, Александеру В’ЯТЕРУ та усім іншим учасникам, які виголосили свої доповіді.

Конференція відбулася на високому науковому рівні. Результати представлених досліджень будуть опубліковані (після анонімного рецензування) у фахових філологічних виданнях України і закордону.