Екскурсія у чарівний світ мистецтва

24.05.2023 | 23:07

Що поєднує Соломію Крушельницьку, українську оперну співачку, за життя визнану найвидатнішою співачкою світу, «Вагнерівську примадонну» та імпресіонізм ? Дивне питання? Ба ні! Цікаве! Саме цю дилему спробували вирішити студенти 2 курсу французької філології нашої кафедри, які 24 травня відвідали Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові, зазирнули у музичний всесвіт «Найпрекраснішої і найчарівнішої Баттерфляй», насолодилися її неймовірним співом. Саломеа, як її ще називали, вільно володіла багатьма мовами, серед яких і французька. Ще один цікавий факт: у Парижі французи не визнавали німецької опери Вагнера. Але після того, як Крушельницька вперше заспівала Вагнера у паризькому театрі, Вагнера почали ставити у Франції. Але ж повернімося до імпресіонізму. Шляхетність, витонченість, особисті враження, «impression» лежать в основі будь-якої творчості. Саме тому, студенти мали нагоду зазирнути ще й у цікавий світ французького імпресіонізму, почути історію його становлення з уст сучасної художниці Ірини Дзиндри, виставка якої, «Історія Сени», була представлена в музеї. Париж, його відображення в Сені, визначні паризькі пам’ятки в стилі імпресіонізму пані Ірина зуміла не просто представити вишукано та інтелігентно, а й передати свої власні почуття та переживання.
Щирі слова подяки спрямовуємо Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові, а особливо пані Ірині Дзиндра за чудові екскурсії та за нагоду для студентів та їх викладачів поринути у чарівний світ мистецтва.