Кафедра французької та іспанської філологій запрошує на розмову в онлайн форматі з Сергієм Борщевським, відомим українським перекладачем іспанської літератури

01.03.2023 | 15:10

Кафедра французької та іспанської філологій

запрошує усіх зацікавлених на розмову в онлайн форматі з Сергієм Борщевським, відомим українським перекладачем іспанської літератури.

Зустріч відбудеться у середу 8 березня 2023 року о 15:00.

Покликання на зум-конференцію:

Passcode: i4zdcn

Народився 31 березня 1946 р. у м. Києві. Закінчив відділення перекладачів факультету іноземних мов Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка

Після проголошення державної Незалежності України тривалий час був на дипломатичній роботі

Як перекладач дебютував 1973 року в журналі «Всесвіт». Переклав на українську збірники поезій Л. Лугонеса та Х.Л. Борхеса, Х.І. де ла Крус та А. Нерво, чимало поезій Ф. Лопе де Веги, Ф. Кеведо, Л. Гонгори, Г.А. Беккера, А. Мачадо, Х.Р. Хіменеса, Ф. Гарсії Лорки, М. Ернандеса та інших іспанських авторів

Переклав книги прози Х.Л. Борхеса та Х. Кортасара, К.Х. Сели, Ф. Саватера, А. Переса-Реверте, К. Руїса Сафона, Г. Гарсії Маркеса, А. Карпентьєра, О. Паса, А. Роа Бастоса, М.Варгаса Льйоси, О. Кіроги, І. Альєнде.

Переклав іспанською деякі вірші Т.Шевченка, поему Б.Грінченка «Матільда Аграманте» та близько двох десятків українських пісень.

Лауреат літературних премій ім. І.Кошелівця, М.Рильського, М.Гоголя, Г.Кочура, М.Лукаша, В.Мисика, Р.Гамади. За переклади творів аргентинських письменників нагороджений титулом Кавалера ордена Травня Аргентинської Республіки. Дипломатична робота також відзначена низкою нагород.