Лекція професорки Люблінського католицького університету пані Дороти Сліви в рамках Фестивалю науки

16.05.2024 | 00:45

Фестиваль науки на факультеті іноземних мов повниться новими подіями. З цієї нагоди студенти та викладачі французької філології 13 травня 2024 мали чудову можливість задовго до початку пар заглибитися у таємничий світ дериватології, оскільки взяли участь у лекції професорки Люблінського католицького університету Івана Павла II, відомої дослідниці в галузі контрастивної та корпусної лінгвістики, дериватолога пані Дороти Сліви. Впродовж лекції піднімалася проблема функціонування віддієслівних іменників у сучасній французькій мові. Для студентів 2 курсу це була нагода перевірити свої знання з лексикології і, звичайно, пізнати щось нове. Метонімічні зсуви, перспективи предикації, дериваційні парафрази – ці та інші, на початку незрозумілі для студентів терміни та поняття, були досліджені, розвинуті та обґрунтовані в ході лекції.
Висловлюємо слова подяки пані професорці Дороті Сліві за надзвичайно цікаву проблематику, за спонукання до міркування, завдяки яким зародилися нові практичні ідеї для дослідницької роботи наших студентів.