Міжнародна онлайн конференція «Деконструкція славістичних студій: перекладаючи Україну»

12.11.2022 | 14:05

7-8 листопада 2022 р. відбулася Міжнародна онлайн конференція «Деконструкція славістичних студій: перекладаючи Україну / Slavic Literary Studies deconstructed: translating Ukraine», яка об’єднала представників різних сфер гуманітаристики навколо питання деконструкції славістичних студій в академічній освіті та викликів, які постають перед україністикою на сучасному етапі.  Організатори події: кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства, Центр англомовної академічної та крос-культурної комунікації ЛНУ ім. І. Франка, Slawistyky Polskiej Akademii Nauk.

Учасники конференції спробували переглянути роль, позиціонування та вплив українських студій, які десятиліттями знаходилися в тіні російських студій у провідних світових славістичних академічних центрах. Конференція переосмислює, перепрочитує та актуалізує багатовимірний український наратив для відкриття нових інтелектуальних перспектив. Серед учасників конференції: Рорі Фіннін (Кембриджський університет, Велика Британія), Марко Павлишин (Університет Монаша, Австралія), Кетрін Янґер (Інститут гуманітарних студій, Австрія), Олег Ільницький (Університет Альберти, Канада), Марія Зубрицька (Україна), Алоїз Вольдан (Віденський університет, Австрія), Катажина Котинська (Інститут славістики Польської Академії наук), Ришард Купітура (Університет Адама Міцкевича, Познань, Польща), Марцін Ґачковський (Вроцлавський університет, Польща), Майкл Найден (перекладач, США), Петро Фединський (перекладач, США), Ніна Шевчук-Маррей (перекладач, США).