Міжнародний зимовий семінар «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024»

18.01.2024 | 18:10

16 січня 2024 р. відбулося чергове засідання в межах традиційного зимового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» для студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Організатори семінарів – Dean & Professor Susumu Nonaka (Saitama University), професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольга Ніколенко, професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Лідія Мацевко-Бекерська.

Засідання семінару було присвячене темі «Традиції та зміни». Студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка представили цікаву доповідь «Українська вишивка як національний код», показавши українську культуру через символіку, колористику, територіальні особливості вишивки. Давня народна традиція була представлена в її сучасному продовженні, у збагаченні новими відтінками і значенням.

Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка представили дві доповіді. Першу з них – «Різдво: образи та символи в українській літературі» – виголосили Юлія Апетик (ІНа-41с), Марія Бойків (ІНа-41с), Євгенія Косана (ІНа-41с). Одне з найбільш важливих українських свят було представлено у призмі національних традицій та звичаїв, через переосмислення їхньої ролі в сучасному світі. Студенти привернули увагу до особливої ролі національної культури в часі Великої визвольної війни. Юлія Апетик запропонувала присутнім виконання колядки на сучасний лад, що засвідчує як тривання традиції, так і оптимістичний світогляд українців у трагічний період нашої історії. Друга тема, яку презентували Христина Луців (ІНа-43с), Антон Яремчук (ІНа-43с), Андріана Аладишкіна (ІНа-46с) – «Минуле та майбутнє України крізь призму літератури». Студенти розгорнули якнайширшу панораму української національної культури, показали ключові образи й символи художнього світотворення від Григорія Сковороди і далі – у творчості Івана Котляревського, Леоніда Глібова, Івана Нечуя-Левицького, Миколи Хвильового, Івана Багряного, Юрія Руфа, Олександра Михеда. Учасникам засідання була запропоновані складні проблеми української літератури у форматі світової та національної культури з особливим акцентом на сучасні умови розвитку української духовності.

Студенти Saitama University привернули увагу присутніх до моди як соціально-культурного феномену, показали динаміку тенденції розвитку моди від найдавніших часів дотепер, зупинилися на культурній специфіці стилів у моді.

Всі доповіді були супроводжені змістовними презентаціями. Учасники провели активну дискусію, обмінялися враженнями, висловили свої міркування, запитання з усіх порушених проблем.

Зимовий студентський семінар триває.

The Past and Future of Ukraine through the Prism of Literature