Міжнародний зимовий семінар «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024»

06.02.2024 | 11:28

30 січня 2024 р. відбулося підсумкове засідання традиційного зимового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» для студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка. Організатори семінарів – Dean & Professor Susumu Nonaka (Saitama University), професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольга Ніколенко, професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Лідія Мацевко-Бекерська.
Засідання семінару відбувалося у формі «круглого столу», модераторами якого стали Катерина Ніколенко, аспірантка кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, і Токо Го, студент Saitama University.
Студенти трьох Університетів запропонували надзвичайно цікаву та пізнавальну інформацію про Україну і  Японію – про культуру, історію та сучасність обох країн. Розпочавши розмову з представлення національних символів, супроводжених яскравими колоритними зображеннями, студенти перегорнули нові сторінки в історії молодіжного спілкування й академічної співпраці. Зокрема, під час «круглого столу» були
представлені такі теми: традиційні символи Японії та України, перлини національного фольклору як спосіб глибше пізнати світ звичаїв і традицій, національні свята Японії та України і їхнє значення для сучасної молоді. Окрема увага була зосереджена на знакових постатях національної культури – в мистецтві, літературі, науці. Студенти розповіли про сучасну японську та українську літературу, про свої кінематографічні уподобання, а також визначили найбільш актуальні проблеми сучасного світу, виокремивши гендерні проблеми і особливо руйнівні катастрофи ХХІ століття.
Всі виступи та повідомлення викликали жваве зацікавлене обговорення учасників засідання. Студенти висловлювали коментарі, задавали питання, обмінювалися враженнями. Засідання відбулося у творчій дружній атмосфері.
До участі в роботі зимового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» активно долучилися студенти четвертого курсу факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка Марія Тацинець, Марта Левицька, Діана Нагорняк, Євгенія Косана, Юлія Апетик, Марія Бойків, Антон Яремчук, Андріана Аладишкіна, Христина Луців, Владислава Іванків, Катерина
Швороб, які засвідчили не лише досконале володіння англійською мовою, але й ерудованість, комунікативну вправність і вміння провадити фахову дискусію. На завершення засідання виступили Dean & Professor Susumu Nonaka, професор Ольга Ніколенко, професор Лідія Мацевко-Бекерська, які коротко підвели підсумки роботи зимового семінару.
Академічне спілкування студентів двох дружніх країн стало ще одним кроком у фаховій підготовці, а також важливим внеском у формування іміджу України в час її визвольної боротьби за незалежність.
За результатами традиційного зимового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» для студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка буде укладений збірник наукових статей.