Науковий семінар «Бесіди про Кавафіса»

23.10.2023 | 14:06

19 жовтня відбувся спільний науковий семінар Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького КНУ імені Тараса Шевченка, кафедри класичної філології та Центру грецької мови та культури імені Арсенія Еласонського ЛНУ імені Івана Франка на тему «Бесіди про Кавафіса», приурочений 160-річчю від дня народження та 90-річчю від дня смерті одного з найвидатніших грецьких поетів ХХ ст. Участь у семінарі окрім викладачів кафедри взяли також студенти відділу класичної філології освітньо-кваліфікаційних рівнів “бакалавр” та “магістр”. Модерував семінар доцент кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики КНУ Савенко А. А, який запропонував для обговорення такі теми:
1) Що може спонукати перекладача до перекладу Кавафіса?
2) Що може вабити читача в Кавафісі?
3) Чим є специфічна «іронічна мова» поета в епоху політкоректності?
4) Чи Кавафіс актуалізується в сучасності?
) Які базові цінності поетичного світу Кавафіса?
6) Що в Кавафісовому тексті тікає перекладності?
7) Чи є Кавафіс світоглядним поетом?
8) Чи має переклад Кавафіса національну специфіку?
Учасники бесіди, окрім А. Савенка, випускник кафедри класичної філології ЛНУ, перекладач Кавафіса Назар Ващишин, асистент кафедри Святослав Зубченко, старший науковий співробітник відділу давньої української літератури НАН України, перекладач Кисельов Р. Є., студенти відділу неоеліністики КНУ висловили свої думки з приводу запропонованих тем.