Онлайн-презентація “Мова як носій етнографічного наративу”

11.02.2022 | 11:55

З нагоди Всесвітнього дня грецької мови 10 лютого викладачі грецької мови кафедри класичної філології доц. Глущенко Л.  М.,  доц. Куйбіда Х. І. та асист. Мокрівська М. Т. долучились до онлайн-презентації на тему: «Мова як носій етнографічного наративу. За антологією малої новогрецької прози кінця XIX – початку XX ст. «Мрія у хвилі», що вийшла у Львівському видавництві «Апріорі» у 2021 р. (у числі перекладачів асист. Мокрівська М. Т.). Цей захід став спільною роботою філіалу Грецького Фонду Культури в Одесі, викладачів і студентів факультету міжнародних відносин, політології та соціології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова і викладачів новогрецької мови від Координаційного офісу з питань освіти Міністерства освіти і релігії Греції під егідою Генерального Консульства Греції в Одесі.

Була розглянута мова окремих творів грецьких письменників кінця ХІХ та початку ХХ століття: Георгіоса Візіїноса, Александроса Пападіямандиса та Еммануїла Роїдиса, що заклали фундамент розвитку грецької літератури у ХХ ст., як носій нематеріальної культурної спадщини грецького народу, адже вона відображає його етнокультурні, психологічні й міфологічні уявлення та переживання. Учасники заходу поринули у таємниці художньої грецької мови як дзеркала культури, де відображається не тільки реальний світ, що оточує людину, умови її життя, але і суспільна самосвідомість народу, його менталітет, національний характер, спосіб життя, традиції, звичаї, мораль, система цінностей, світовідчуття та бачення світу.