Онлайн зустріч із відомим українським перекладачем іспанської та латиноамериканської літератур – Сергієм Борщевським

09.03.2023 | 19:47

8 березня 2023 року студенти іспанської філології кафедри французької та іспанської філологій мали за честь відвідати онлайн зустріч із відомим українським перекладачем іспанської та латиноамериканської літератур – Сергієм Борщевським.

Сергій Борщевський, уродженець Києва, закінчив відділення перекладачів факультету іноземних мов Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. У 1973 році дебютував як перекладач у журналі «Всесвіт». Серед авторів (класиків і сучасників), твори яких Сергій Борщевський переклав на українську мову з іспанської, варто зазначити Х.Л. Борхеса, Ф. Лопе де Вегу, Ф. Кеведо, Л. Гонгору, А. Мачадо, Х.Р. Хіменеса, Ф. Ґарсія Лорку, Х. Кортасара, А. Переса-Реверте, К. Раїса Сафона, Г. Гарсія Маркеса, І. Альєнде. Цікавими є переклади п. Борщевського С. на іспанську мову, як от вірші Т.Г. Шевченка та поеми «Матільда Аграманте» Б. Грінченка.
За свій вагомий внесок у розвиток перекладознавства аргентинських письменників Сергія Борщевського нагороджено титулом Кавалера ордена Травня Аргентинської Республіки; Він є лауреатом літературних премій імені І. Кошелівця, М. Рильського, М. Гоголя, Г. Кочура, М. Лукаша, В. Мисика, Р. Гамади.
Під час зустрічі відомий перекладач розповів про свій професійний шлях, поділився тонкощами перекладацької професії, привідкрив таємниці творчої роботи перекладача і дав практичні поради студентам, наприклад, щодо використання словників у цьому творчому процесі. Дуже дякуємо за теплу, доброзичливу та продуктивну зустріч та з нетерпінням очікуємо нових.