Подорожуй пізнавально!

26.09.2023 | 14:27
Студенти та викладачі відділення французької філології здійснили першу подорож з пізнавальною метою.
23 вересня ми побували на равликовій фермі Tante Snails у селі Яблунівка, що у Буському районі Львівщини, на фермі, де живуть щасливі равлики і де про них дбають щодня. Живуть вони просто неба – їхні домівки у траві під спеціальними дошками. Ми дізналися багато цікавинок про равликів, їх життя та поведінку. До прикладу – мушля равлика майже завжди закручена за годинниковою стрілкою. Особини з раковиною, закрученої проти годинникової стрілки, зустрічаються вкрай рідко. Звичні для нас сіль і цукор, для равликів є дуже отруйними. А знаєте яка середня швидкість переміщення равлика ? – не більше, ніж 6-7 сантиметрів на хвилину. Ну а для тих, хто вчить французьку, неодмінно треба знати вираз « escargot des quartiers à Paris ». Ну а хто не знає цього вислову, нумо до нас на кафедру вивчати французьку як першу чи другу мову) ). Гарним завершенням екскурсії була дегустація цього типово французького делікатесу.