Студенти-іспаністи відвідали «Тюрму на Лонцького»

01.06.2023 | 13:57

«Народ який не знає своєї історії, є народ сліпців», Олександр Довженко.
Саме тому ми намагаємося вивчати та ніколи не забувати трагічні сторінки нашої історії. Однією із них є Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», який відвідали студенти-іспаністи нашої кафедри із своїми викладачами. «Тюрма на Лонцького» – музей страхіть і братська могила, місце-свідок жорстоких та нелюдських тортур, які вчинялися  польським, радянським та німецьким окупаційними  режимами. Тут утримували і вбивали українців, поляків, євреїв. У червні 1941 року співробітники НКВД вчинили масові розстріли політичних вʼязнів, внаслідок чого загинула 1681 особа. Неофіційно її називали тюрмою для політичних в’язнів.

Задумливо слухали студенти проникливу розповідь екскурсовода, сповнену жахливими деталями. Ми повинні знати нашу історію, пам’ятати її та робити все, щоб трагічні події більше ніколи не повторилися, бо, на превеликий жаль, Україна знов знекровлюється рашистським окупаційним режимом і вкотре нагадує нам, що ми всі разом, кожен на своєму місці,  маємо працювати на Перемогу, яку неодмінно здобудемо завдяки нашим славним Збройним Силам України!