Традиція міждисциплінарних досліджень у вітчизняній науці

16.12.2022 | 11:41

Традиція міждисциплінарних досліджень у вітчизняній науці

15 грудня 2022 року на базі Полтавського державного медичного університету відбувалася VII Міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЛІНГВІСТИКИ, ПРОФЕСІЙНОЇ ЛІНГВОДИДАКТИКИ, ПСИХОЛОГІЇ І ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ». Її
співорганізаторами стали: Міністерство охорони здоров’я України, Coventry University
(Велика Британія), Universidad de La Rioja (м. Логроньо, Іспанія), Uniwersytet Rzeszowski
(Республіка Польща), Universitatea Creștină “Dimitrie Cantemir” (м. Бухарест, Румунія),
Харківський національний медичний університет, Львівський національний медичний
університет імені Данила Галицького, Буковинський державний медичний університет
(м. Чернівці), Львівський національний університет природокористування, Полтавський
національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.
Щорічна Міжнародна наукова конференція утверджує принципи міжгалузевої та
міжпредметної інтеграції, реалізує якнайширші мультипредметні проєкції сучасних
наукових студій. Такий підхід засвідчений у тематиці секційних засідань: упровадження інноваційних технологій у процес гуманітарної, соціально-економічної, природничо-
наукової, професійної і практичної підготовки майбутніх лікарів; актуальні проблеми термінознавства та перекладознавства; сучасні дослідження професійного, міжкультурного і літературного дискурсу; вдосконалення змісту, засобів, форм і методів навчання у вищій школі; види, засоби, форми й методи педагогічного контролю у вищій школі; імідж і педагогічна культура викладача закладу вищої освіти; психолого-педагогічні засади формування майбутнього фахівця з вищою освітою; філософія та освіта на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Під час пленарного засідання конференції були виголошені доповіді широкого тематичного спектру, що стосувалися проблематики медичної освіти, а також значного кола питань організації та здійснення освітнього процесу в постглобалізованому суспільсті (зокрема, в ефективному провадженні науково-навчального полілогу з використанням можливостей віддаленого навчання).
Під час пленарного засідання виступила Лідія Василівна Мацевко-Бекерська, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського
національного університету імені Івана Франка. В доповіді «Метамодерний горизонт гуманітарної освіти (коли відповіді чекають своїх питань)» була порушена проблема новітніх трансформацій ідеї Університету в сучасній історико-суспільній, культурній, емоційно-психологічній та освітній ситуації.

Традиція наукової співпраці триває завдяки активній участі Юлії Валеріївни Лисанець, випускниці аспірантури кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидатові філологічних наук, доцентові кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Полтавського державного медичного університету.