Участь викладачів кафедри у Міжнародній конференції, організованій Національним центром наукових досліджень (CNRS, Франція)

25.11.2023 | 10:15

Наша скарбничка наукових зустрічей поповнилася сьогодні участю у ще одній Міжнародній конференції, організованій Національним центром наукових досліджень (CNRS, Франція) за участі провідних французьких університетів, зокрема, Університетами Парижа (Сорбонна) та Inalco, Університетом Монтеня (Бордо), Університетами Grenobles-Alpes, Paris-Nanterre та Університетом м. Страсбург. Для обговорення організатори запропонували надзвичайно цікаву тему, що стосується власних назв «Sémantique du nom propre : nomination, signification et référence». Серед доповідачів – такі відомі учені, як Жорж Кляйбер (Georges Kleiber), Мішель Леколь (Mihelle Lecolle), Беатріс Ґодар-Вендлін (Béatrice Godart-Wendling), Фредерік Лямбер (Frédéric Lambert), Дені Вернан (Denis Vernant). Таку, здавалось би, вже описану різними методиками тему, учені представили дещо в інших аспектах – історичному (від риторики Арістотеля до епохи Середньовіччя), сучасному мережевому (крізь призму опрацювання власних назв в інформаційних ресурсах). Особливе зацікавлення викликала презентація професорки М. Леколь, яка представила власні назви, пов’язані з найменуванням суспільних організацій, політичних партій, профспілкових груп і т.п. крізь призму семантико-дискурсивних характеристик.